NTLDR - nie można uruchomić kompa/sformatować

Cześć. Dzisiaj rano u kumpla w kompie pojawił się problem. Przy próbie uruchomienia kompa pojawiło się "Brak Pliku NTLDR ". Co dziwne ten plik jest na dysku ;x.

Przed pokazaniem sie tego komunikatu wyciągaliśmy tylko karte graficzną.

Sformatować też się nie da. Przy próbie włączenia instalki pokazuje się " Nie można załadowac pliku \i386\halaacpi.dll.

Kod błędu 7

Sprawdź pamięć RAM programem memtest albo jeśli są dwie kości to wyciągnij jedną i sprawdź czy instalka ruszy.

Mam jedną kość. nie mam gdzie jej sprawdzić bo komp nie rusza a do drugiego te kości nie pasuja ;/

to nie ma nic do ramu.

masz kogoś z kompem gdzie mógłbyś podpiąć swój dysk ? jeśli tak to zrób to i ze swojej płyty z win skopiuj ten plik na dysk C i sie naprawi :stuck_out_tongue_winking_eye:

inna metoda to przez konsole odzyskiwania ale przy tym nie dłubałem

zobacz to: OPIS KROK PO KROKU-> http://www.poradykomputerowe.pl/awarie_ … r-102.html

Akurat problemy z odpaleniem instalatora zwykle wiążą się z uszkodzoną pamięcią RAM, błędem przy nagrywaniu płyty lub uszkodzonym dyskiem. Memtest nie potrzebuje systemu do sprawdzenia RAMu.

Co do NTLDR to tak jak napisał Michall36, jak nie zadziała to skopiuj ten plik na każdą partycję.