Ntosknrl.exe PROBLEM

No więc tak mam problem. W trakcie pracy komputera zawiesza mi się myszka i klawiatura(czasami) jedyne wyjście to reset kompa. Później przy boocie przed pojawieniem się ekranu powitalnego wyskakuje mi błąd nie można uruchomić windowsa bo plik ntosknrl jest uszkodzony albo go nie ma. Nic nie pomaga boot.ini jest dobre formatowałem dysk i wgrałem winde od nowa jaka jest przyczyna tego błędu i czy ktoś może mi pomoc jak to naprawić. kopiowanie tego pliku z płytki windowsa tez nic nie daje cały czas to samo. czasami jest dobrze i po 2-3 resetach komp się włącza ale czasem włącza się dopiero po 15-20. proszę pomóżcie mi.: :cry:q

To może być problem z hardware. ntosknrl to plik jądra systemu, często wyrzuca błędy jeśli masz np złe sterowniki.

Komp się resetuje?

Jeśli tak to zdejmij reset na rzecz BSOD w Panelu sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > odptaszyć Automatycznie uruchom ponownie. Po tym spiszesz dane z BSODa (kod błędu z nazwą pliku pod spodem) i wrzuć te dane tutaj.

Przeczytaj to: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=50339 i wklej zawartość pliku minidump.

Start > Uruchom > cmd > wpisz chkdsk x: /f /r – sprawdzi i naprawi błędy na dysku.

x – litera dysku systemowego.

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition

kamil-1 proszę zmienić tytuł na konkretny i poprawić błędy - inaczej temat zostanie usunięty.

Postaram się zaraz wszystko zrobić. Tylko mam pytanko może trochę głupie :/: co to jest BSOD i jak odpalić tego memtesta?

P.S. Zapomniałem komp się nie resetuje musze go sam resetować bo myszka i klawiatura się zawiesza.

BSOD

Jak używać memtest masz w pliku readme.

wiec tak memtestem nie zrobię skanu bo nie zdążę teraz po kilku minutach nie działa klawiatura i mycha tu jest błąd z podglądu zdarzeń: Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

i8042prt sa jeszcze 3 inne ktore sie powtarzaja: Generate Activation Context nie powiodło się dla C:\Program Files\Gadu-Gadu\zlib1.dll. Odpowiedni komunikat o błędzie: Operacja ukończona pomyślnie.

Resolve Partial Assembly nie powiodło się dla Microsoft.VC80.CRT. Odpowiedni komunikat o błędzie: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie

Nie można odnaleźć zestawu zależnego Microsoft.VC80.CRT; ostatni błąd: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie

temperatury kompa sa dobre scan disk nic nie wykrył chyba zawiozę kompa do serwisu bo już ie mogę. jak myślicie co się stało czy to problem z dyskiem czy z ramem czy może z czymś innym proszę o szybką odp. P.S. W mini dumpie nic nie ma memtesta postaram się zrobić dodam jeszcze ze BSOD sięnie wyświetla i komp się nie resetuje tylko zawiesza w pewnym momencie i nie chce się włączyć pozdrawiam.

.

=======================

Byłeś proszony o konkretne nazwanie tematu.

Popraw błędy - na forum piszemy po polsku.

Monczkin.

Zrób chkdsk /r spod konsoli odzyskiwania.

Zrobiłem tak jak kazałeś. chkdsk z poziomu konsoli odzyskiwania. Wyskoczyło że system Windows znalazł i naprawił przynajmniej jeden błąd. Mam nadzieję żę to właśnie ten błąd z którym mam problem. Jak będzie się jeszcze coś działo to napiszę. Narazie dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Pozdrawiam