Numeracja buta

Witam. Mierzyłem sobie stope i wyszło mi 30 cm czyli według tego: http://www.sortmund.pl/tabela_rozmiarow.php - mam kupować buty na rozmiar 46? :shock:

PS. Ja mam 15 lat…

Wszystko zależy od wybranego systemu i producenta. Nie rozumiem Twojego problemu.

BTW z pokolenia na pokolenie rozmiar się zwiększa. Ja mam stopę większą od ojca i założę się, że Ty też lub niedługo założysz jego buty (Twojego ojca;) ) :stuck_out_tongue:

Bo nie wiesz, że kupuje na necie…

Luzz - już w wchodze :smiley:

Tutaj masz

http://nike.cxm.pl/tabela.html

46 to europejski system

12 to amerykański

11 to angielski przy 30 cm

Więc musisz pytać

tak z ciekawości też sobie zmierzyłem i wyszło mi 28 cm czyli według tej strony powinienem kupować buty o numeracji 43 :lol:

co jest nie realne żebym włożył stopę do takiego buta bo nosze 46-47

także się tym nie sugeruj

BTW. przecież masz jakieś buty które są na Ciebie dobre więc kupuj właśnie o takim numerze

Monczkin , stasiu_86 THX :smiley:

Nygga RLZ ;]

Tak na marginesie :wink:

Właśnie ze względu na różnice w numeracji oraz bardzo często występujące “dowolne interpretacje” tej numeracji przez producentów, buty są chyba ostatnią rzeczą jaką kupiłbym przez internet. Ryzyko “braku dopasowania” jest tutaj zbyt wielkie a konsekwencje takiej sytuacji można odczuwać przez długi czas :wink:

jeśli coś kupujesz w necie i nie będzie pasowało możesz to zwrócić lub zamienić na inny rozmiar :wink:

sdar zauważ, że na necie jest więcej różnych butów, serii itp. w sklepie jest tego dużo mniej dlatego właśnie wybrałem internet. Ale jeśli chodzi o buty Nike to chyba jest jednakowa numeracja… :-k

nike ma troche zanirzone wymiary. Jeśli pisze że but jest 42 to uważaj tak jak by to był 41

Dlatego kupuje 44 ;]

sie mierzy długość wkładki buta, który jest na waszą noge ok, a nie stope

Najlepiej to idź do sklepu, z którego chcesz kupić buty, tam poprzymierzaj i będziesz wiedział, jaki rozmiar z danej firmy Ci pasuje.

Gdzie? Jak sie domyślasz, ty chyba Nikę wybierzesz, to na Bończyku masz autobusy: S, J i E i do Fashiona jedziesz. :slight_smile:

Byłem… normalnie kaszana. Jest tam tyle co nic. Może w Silesi będą…

Kicior a Ty mieszkasz na Bończyku?

No, nie zawsze.

Jednak do sprawdzenia rozmiarów powinno Ci wystarczyć. ;]

Nie, ja kompletnie gdzie indziej. :wink:

Ja niedawno kupiłem Rbk na allegro rozm. 44 i co się okazało? Za duże :stuck_out_tongue:

Ale nie na tyle żeby było nie wygodnie podczas chodzenia.