NV4_DISP.DLL - Komputer się zawiesza przy graniu

(Olek Ozog) #1

Witam. Mam bardzo uciążliwy problem.

Przy graniu w róźnego rodzaju gry (World of tanks, CoD MW2 na wyższych ustawieniach) po jakimś czasie komputer się zawiesza. Na ekranie pojawiają się małe, tęczowe piksele, za chwile wyskakują czarne pasy i migają. Bardzo rzadko wyskakuje blue screen. Gdy wyskakuje, pisze że plik nv4_disp.dll uległ awarii.

Zacina się również dżwięk. Dzieje się coś takiego jak pod koniec tego filmiku:

Nie jest to wina zbyt wysokiej temperatury peceta. W Evereście temperatury w stressie są na normalnym poziomie, poza tym komputer miał wymieniane w zeszłym tygodniu pasty przewodzące i był dokumentnie czyszczony.

Ne jest to również wina zasilacza, ponieważ niedawno zainwestowałem w Chiefteca 550W.

Problem ten wydaje się występować częściej na wyższych ustawieniach graficznych.

Parametry

Płyta główna ASUS P5KPL SE

Procesor Intel Core 2 Duo E7400 2,6GHz

Grafika Nvidia GF 9600 GT

RAM 3GB DDR2

Dysk SATA 500GB

Zasilacz Cheftec 550W

(djkamil09061991) #2

To sterownik grafiki, tak więc odinstaluj aktualny i sprawdz inna wersje np. starsze stery.

(ybu) #3

Tak j.w. pisze djkamil09061991 - wybierz swój system operacyjny i klinij Szukaj.Z listy wybierz sterownik do pobrania i zainstalowania.

http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl

(Olek Ozog) #4

Mam najnowsze sterowniki. Ponadto, próbowałem instalować nowe stery a nawet stare wraz z czyszczeniem Driver Cleanerem i dalej to samo.

(Djsola) #5

Domyślam się, że masz Win XP? Jeśli tak to zainstaluj te stery: http://www.nvidia.pl/object/winxp-266.58-whql-driver-pl.html. Jeśli nie wybierz te sterowniki w wersji dla swojego systemu.

Problem znany od dawna karty GF z rodziny 8 i 9 mają problemy z najnowszymi sterownikami. Też to przerabiałem na swojej 9800. Zainstaluj sterowniki które podałem. Są to maksymalnie najnowsze jakie możesz zainstalować do swojej karty. Nie kombinuj z nowszymi wersjami i nie łódź się, że poprawią wydajność Twojego GF. Mogą ją tylko pogorszyć lub jak sam widzisz sypać błędami.

Pozdrawiam.

(Olek Ozog) #6

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Zainstalowałem ten sterownik, wcześniej usuwając stary. Jest jeszcze gorzej. Teraz to co chwilę grafika dostaje świra.

-- Dodane 30.07.2012 (Pn) 14:41 --

Zrobiłem screenshoty. Tak się dzieje przy ścinach.

-- Dodane 31.07.2012 (Wt) 23:02 --

Proszę o szybką odpowiedź kogokolwiek.