Nvida vs Radeon

Witam!

Mam takiego dylemata : Nie wiem która karta jest lepsza do takiej płyty głównej:

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 11/11/2002-I845-6A69VG03C-00

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8ID533

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 101 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 404 MHz

Przepustowość 3230 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali SDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 135 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 135 MHz

Przepustowość 1077 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali Intel Hub Interface

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 269 MHz

Przepustowość 269 MB/sek

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1

Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP

Liczba gniazd pamięci 3 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 200 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej i845

Nie wiem czy będzie lepsza GeForce4 Ti-4200 128 MB tv + DVI czy może Radeon 9600 Sapphire 128 MB DDR DVI + TV BOX (128-bit)

Ps. Czy wogóle będzie jakaś różnica zmiany Kart graficznej przy tak starej płycie głównej ???

Ja mam właśnie tą kartę i nie narzekam :-D. Ale która będzie pasić do płyty głównej to nie wiem niestety… :expressionless:

A do czego urzywasz kompa? Mi chodzi głównie o granie.

Wiesz Radeon jest raczej lepszy ale nie wiem ktora bedzie pasowac.

tomi_lee tak sie zapytam co Ty porównujesz :?: NOWSZY jest radek :!: a co do wydajnosci to przewage ma ze obsluguje dx9, co do gier to owszem zobaczysz delikatna różnice na radku, np. w Far Cry, zakup radka, ze tak powiem jest zakupem na przyszłość, ale nie zabardzo daleką :stuck_out_tongue:

Jeżeli chodzi o granie to Radeon 9600 Sapphire 128 MB DDR DVI + TV BOX (128-bit). Trzeba zauważyć, że obsługuje on nowsze standardy niż GeForce4 Ti-4200 128 MB tv + DVI a to przemawa za nim zdecydowanie. :slight_smile:

O to możesz być spokojny, jeśli chodzi o granie to Radeon będzie bardzo dobry :smiley:

i znowu dylematy, ktora lepsza ja mam Georca 5700 przerobionego i jakosc nienarzekam na predkosc jak dla jest czaderska tyle ile z niej wycisnelam to az strach pomyslec, najwazniejsze zeby kupic karte firmowa i tyle np.Gainwart ,PNY, itd. bo no-name sa tanie ale ich wydajnosc prosi o pomste do nieba obkrojona predkosc GPU czy ramow i ten beznadziejny system chlodzenia np. sam radiator i jeszce aluminiowy smiech na sali (zero tuningu) i jeszce potrafi sie zawiesic podczas upalnych dni

obojetnie ktora wybierzesz to powiem jedno tylko firmowa i to jesce dobrych firm i patrz poczytaj o overclockingu czy da sie z niej cos wyciagnac z danego modelu ,tylko takie sa karty oplacalne i tyle

no chyba ze niemasz zamiaru nic upgredowac czy tuningowac ihihh

udanych zakupow rzycze

a co do wyboru jak twoja plyta jest na n-force to wybierz Geforca chyba normalne ze konfliktu zadnego niebedize i wspolpraca znacznie wydajniejsza

i jakiej firmy jest ten Geforce bo to jest wazne kazdy ma inne osiagi

niekiruj sie standardowym opisem bo tak w rzeczywistosci niema karta o tym samym modelu np. sparkle a Gainward nawet niema co porownywac w praktyca 1,5 wieksze gpu ma Gainward, to samo z ramami o podkreceniach -mozliwosci nawet niewspomne

Jedyną żeczą która najbardziej mnie martwi to to że kolega który składał kompa powiedział że nowsza karta graficzna nic mi nie da i że najpierw musze kupić płyte główną potem do niej ramy i na końcu grafe co łączy sie z chorendalnym wydatkiem :frowning:

Czy po zakupiej tej nowszej karty (GF lub Radek) różnica będzie odczówalna i czy pujdą mi gry które teraz nie chodzą ???

Ps. Teraz mam GForce 2 Mx 400 (64 mb)

A czy przypadkiem ten kolega nie chce na Tobie kasy zarobić ??

Co do pamięci to ma poniekąd ma rację…przy nowszych grach 512 mb ramu to absolutne minimum…co do karty graficznej to najważniejsze aby obsługiwała Shadery oraz była zgodna z DirectX 9…co do gier,to większość po zmianie karty i dołożeniu ramu powinna bez problemu działać…choć cudów się nie spodziewaj…ale po przesiadce z GF 2…poczujesz się jak w raju…to będzie przeskok technologiczny…a co do marki to oczywiście Radeon…sam mam Radeona 9500 Pro i jestem bardzo zadowolony…żaden GF 5700 się nie umywa…

rónież mam MX400, roznice odczujesz i to ogromną, przyjemniej Ci sie bedzie grało z obsługą dx9.0 (jesli bedziesz brał R9600)!

btw. tak na przyszłość :

Ułatwi to czytanie tematu :wink:

Własnie zauwarzyłem dość powarzny problem, moja płyta ma typ złacza 1,2 i 4x a wszystkie nowsze mają typ złacza conajmniej 8x Więc nie wiem czy karta graficzna wogóle będzie działać :frowning: :frowning: Czy MUSZĘ wymienić płyte główną?

Ludu moj ludu… :slight_smile:

Nie musisz wymieniać płyty głównej…karta będzie działać… :slight_smile: