Nvidia 470 GTX + 8600 GT czy da radę i czy jest sens?

Witam

Pierwsze pytanie takie jak w temacie.

Drugie pytanie to czy mój zasilacz to udźwignie??

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Nie da rady, łączyć można tylko karty z takimi samymi procesorami graficznymi, co w praktyce w 99% przypadków oznacza dokładnie takie same modele.

Parę razy widziałem że ludzie łączyli np 260GTX z 8800 GTX albo 8800 GT a więc jak to jest wtedy możliwe?

po co ci 8600GT? do czego?

Erhe92 , a gdzie to? O ile mi wiadomo to SLI musi mieć dwie takie same modele karty, CrossFire od AMD (dawniej ATI), może mieć dwie różne karty graficzne i o ile się orientuje jakoś można połączyć kartę Nvidii i AMD (karta od Nvisii odpowiada wtedy za PhysX).

Leży w szafe a w płycie głównej mam 3 wejscia na grafe a wiec pomyslałem żeby dołożyć sobię tego 8600 tak dla minimalnego wzrostu wydajności.

Dodane 21.11.2011 (Pn) 17:44

Poszperaj w google to zobaczysz.

Ludzie podłączają 8800 GT do seri GTX 4@@.

Łączyli je do przetwarzania rozproszonego, albo obraz szedł przez GTX, a 8800 liczyło Physx.

A właściwie to nie łączyli, a wkładali dwie do komputera.

Okej właśnie wszystko podłączyłęm.

Czy ktoś mi powie jak to teraz przetestować??

Aha i czy zasiłka mi nie padnie?

GTX 470 i 8600GT nieopłacalne bo 8600GT będzie ci spowalniać GTX470 nawet jako karta do Physix.

IMHO takie połączenie tylko do BOINC i to też nie wiem na 100%

Haha karte włożyłem i już wyciągnełem ocena komputera lekko spadła :confused: chyba za słaba karta.

Za jakiś czas spróbóje włożyć 8800 GTS :smiley:

Dodane 23.11.2011 (Śr) 0:16

A mam pytanko.

Jak by sie sprawowało i czy wogóle by działało physx na HD3000 które mam w procku?

nVidia Physx w trybie hardware wymaga karty nvidii a w trybie software wymaga minimum dwurdzeniowego procka i to najlepiej intela.

Co do karty jako physx to przy GTX470 minimum potrzebował byś GTX260 ewentualnie 9800GTX/8800GTS.512

Dokładnie, to takie połączenie bez sensu bo do PhysX to według mnie minimum GTX260 :wink:

Pamiętaj że GTX460 jest trochę wolniejszy a tym samym wymagania co do karty Physx są mniejsze. Gdybyś zastosował 9800GTX/GTX260 to miał byś znów z 3 do 6 fps więcej. Ale dla takiego np: GTX580 to nawet GTX260 jako karta Physx może być za mało. Po prostu im szybsza karta do grafiki tym wymagania od karty Physx są większe.

Zawsze możesz mi ją sprzedać :smiley:

RMK_99 po co mnie cytujesz i piszesz do mnie skoro ja o nic nie pytam?