Nvidia czy ATI?

Poszukuję karty graficznej do 900 zł i wybrałem sobie 2 modele ale nie wiem na który się zdecydować. Do tej pory miałem styczność tylko z kartami nvidi i jakoś ATI nie zbyt do mnie przemawiało. Co byście wybrali i dlaczego akurat tak?

http://www.benchmark.pl/recenzja/show/recenzja_id/3600

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -3513.html

Ja zdecydowanie wybrałbym AMD - dwa razy więcej pamięci, mniejsze zużycie prądu, no i spójrz na wydajność, Radeon zdecydowanie wygrywa. Kiedyś też miałem nVidie, ale ostatecznie przerzuciłem się na AMD (wtedy jeszcze ATI) i zdecydowanie bardziej sobie chwalę - a w ogóle najlepsze jest, że mi wiatrak od grafiki nie buczy :slight_smile: Aha no i trzeba się było pogodzić z brakiem PhysX, ale teraz nie wydaje mi się, żeby to było coś typu ‘must have’ bo niewiele gier go wykorzystuje a poza tym: NV + PX + 20 FPS < AMD + 40 FPS, a przynajmniej dla mnie.

No niby czysta wydajność jest na korzyść AMD ale jak się przypatrzysz na wydajność w grze to niby 560Ti jest wydajniejsza no i kosztuje 200zł mniej.

Weź R HD 6950, jeśli karta może być używana to w tej cenie spokojnie można znaleźć R 6970 z małym przebiegiem.

W tej cenie proponuję kartę GTX560Ti - może nie zawsze jest wydajniesza od HD6950, ale jej mocną stroną jest OC - jeśli będziesz kiedyś potrzebował większej wydajności to tą kartę możesz wykręcić do mocy GTX570 :slight_smile: (w Radeonach podkręcanie nie daje wielkich efektów…). W dodatku ten GeForce jest tańszy.

Polecam MSI GTX560Ti TwinFrozr II lub MSI GTX560Ti HAWK (sam zdecyduj czy warto dopłacać: początkowo wyżej podkręcony; lepsze, lecz głośniejsze chłodzenie :razz:).

Z tym, że podobno ta 560Ti się grzeję bardzo a przez to musi być bardzo chłodzona i jest głośna a nie chce mieć suszarki bo to denerwuje.

Do procesora dwu-rdzeniowego zdecydowanie coś od AMD. Przyznam jednak, że Radeon HD6950 będzie dla Twojego procesora przerostem formy nad treścią. Jak już to zainteresuj się raczej HD6870 (np. model DualHeatpipe od XFX).

Procesor też będę zmieniał na i5 2500k :), RAM 8GB. Zastanawia mnie tylko czy nie będę żałował, że zrezygnowałem z PhysX?

Ja bym się nawet nie zastanawiał i brał Nv…niektóre gry na początku nie wspierają radeona,trzeba czekać/szukać łatek itp.

I chyba będę skłaniał się w stronę 560Ti.

PhysX to zamknięta i ograniczona do jednego producenta technologia, żadne studio developerskie przy zdrowych zmysłach nie będzie robiło gier z wykorzystaniem go (chyba, że mieliby jakiś (b)ważny powód), skoro istnieje dostępny i dla AMD i nVidii havok.

@sierracossi

Z tym, że trzeba szukać łatek do kart AMD się nie zgodzę, mój Radeon HD 5860 nigdy z żadną grą nie miał problemu.

Nie grałeś we wszystkie gry jakie na rynku są :stuck_out_tongue: Wiem co mówię :wink: Nawet sprzedawca w sklepie odradził ATI,dodam że NV nie miał i musiałem iść do innego sklepu

Od jak dawna sprzedawcy w sklepach to informatycy? AMD miało kiedyś złą opinię a nV dobrą, niestety stereotypy ciężko przełamać.

Tak na szybko licząc grałem na moim Radeonie we wszystkie części Call of Duty, Battlefield BC 2, wszystkie Dragon Age (skończyłem całą 1-kę i połowę dodatku), Mass Effect 2, wszystkie części Crysis(max detale), obydwie części Far Cry, Overlorda II, Wszystkie NfS-y licząc od Underground 2 (MW skończone całe), wszystkie części Assassina (moja ulubiona gra, skończyłem całą), Burnouta Paradise i Mirrors Edge oraz CS-a i CS-a Source - na żadnej z tych gier nie uświadczyłem problemów, chodzą wyśmienicie (nawet słynny bug ME mi się nie objawił), no i to tylko te które udało mi się przypomnieć. Możesz powiedzieć w jakich grach są wspomniane przez ciebie bugi? Jeśli akurat mam to chętnie sprawdzę i wstawię dowód w postaci filmu z frapsa :stuck_out_tongue:

Jeeeeeeeeeeeeeezu ale mamy obrońce ATi…Ty się nie spotkałeś ale inni doświadczyli tej przyjemności.

Ano, mamy obrońcę (AMD dla ścisłości), ale mamy też gościa który uważa AMD za totalny szajs. War’s coming -.- Dobra, napiszę ostatnie zdanie i się przymknę bo zaśmiecamy wątek batalią - jak to się stało, że mój kolega (posiadający Radka HD 4-któregoś-tam) również nie uświadczył żadnych problemów (poza dobrze znanym ‘Alt+C’)? Sam byłem kiedyś użytkownikiem zielonych kart ale w tej chwili to dla mnie grzejące się i hałasujące monstra a AMD od czasów gdy co sterownik to nowy problem mocno się zmieniło.

Zgodnie z zapowiedzą - zamykam się, nq :stuck_out_tongue:

A od kiedy to sprzedawca jest zapalonym graczem-testerem, który grał we wszystkie dostępne gry na PC? Takie bajeczki to tylko w Erze :wink:

Ja mam teraz Radka HD6950 i nie mam specjalnie powodów do narzekań a mam AMD/ATI bo wcześniej uświadczyłem “fochów Fermiego”.

Poproszę o tytuły.

Sam posiadam Radeona i jeszcze nigdy nie miałem żadnego problemu.

Także nigdy nie uświadczyłem problemów z kartami ATI a miałem już ich kilka i moją kolejną kartą graficzną na 90% będzie ATI ponieważ oferuje tańsze karty graficzne o lepszej wydajności.