Nvidia czy Radeon

aha to na płycie tego geforca co kupię tak?

Tak nawet to sie chyba z sterownikami instaluje masz coś takiego USTAWIENIA NVidia. I tam masz zakładke ustawienia częstotliwości zegara i kręcisz :smiley:

poczytałem oni gadają o podkręceniu 6200 na 6600 a co to ma wspólnego ze mną jak ja chce podkręcić 6600 ?

Złączono Posta : 10.09.2005 (Sob) 21:19

to jak to podkręcic?

RIVA TUNER

Kliknąć na ikonę karty graficznej (Low-Lewel System Settings). Tam dowiemy się ile MHz przydzielone jest dla rdzenia (core) oraz pamięci (memory) karty. By zwiększyć taktowanie wystarczy pobawić się suwakiem kierując go w prawo.

Zwiększaj więc częstotliwość co 5 MHz i testuj czy karta nie wyświetla żadnych błędów w obrazie tzw. artefaktów. Do sprawdzenia ustawień polecam program o nazwie 3D Mark 2003. Kiedy dostrzeżemy, że karta wyświetla “nie czysty” obraz powróć do ostatniego ustawienia, wolnego od przekłamań obrazu.

Link do Riva Tuner

a jeśli podkręce 10 Mhz i będzie mi wyświetlać obraz " nie czysty" to karte przepłaciłęm? :confused:

bo ona na początek ma słabe MHz

Masz podkręcać co 5Mhz .Jedna karta kręci się lepiej druga gorzej(nawet tego samego producenta)

tak ale będe podkręcał tak co 5 , 5 , i wkońcu na 10 MHz ( naprzykład ) nie będzie obraz czysty,to przepłaciłem? :?

Złączono Posta : 10.09.2005 (Sob) 22:05

jest to ryzyko tak?

Jak to nie będzie obraz czysty?? Jak ci sie karta wywali to za dużo podkręciłeś.

Na GF6600 na standardowych taktowaniach można spokojnie pograć :smiley:

ale tez i sie da na maxa podkręcić :wink:

trzeba mieć szczęscie :smiley:

Jak max to musisz zmienić chłodzenie np to ja takie mam :smiley:

Nom bezchłodzenia dużo nie wyciągniesz a to co podałeś jest fajne :smiley:

aha to juz lepiej kupic tego radka bo i tak za duzo nie podkręce :?

Złączono Posta : 10.09.2005 (Sob) 23:09

jak myslicie?

Zdecyduj sie :smiley: żadnego dużo nie podkręcisz bez chłodzenia więc bierz lpeszą karte odrazu :smiley:

Galaxy wypuściła chyba 6600 z zalmanem w komplecie. Poszukaj bo grafa fajnie się kręci… 9600XT raczej OC minimalne.

Sry ale już sie pogubiłem chcesz tą z 256Mb czy 128mb ?? :smiley:

128 mb , tak jak chłopaki mówią

ale kupywać GT ? tego geforca?

troche to jest droga kasa ale opłaca sie?

Zamiast GT to ja bym brał 6800LE. Zwykły 6600 to ~350/500 a 6600GT to 500/900(czasem do 1000) ale obydwie 128bit. A w 6800LE są do oblokowanie 4-8 potoków i 1-2 vertexy… :slight_smile: No i szyna 256bit.

6600GT - za ile go możesz kupić :?:

widziałęm za 600-700 zł ale troche to drogie ,

na karte dałbym do 500 zł