NVidia GeForce 7100 ustawienia karty

Witam:)

Jestem kompletnie nowa na tym forum, więc mam nadzieję, że okażecie mi dużą wyrozumialość jako iż moja wiedza z dziedziny grafiki komputeorwej jest uboga:)

Otóż, chodzi o to, że kupiłam komputer z bardzo dobrymi parametrami, podobno mial być to komputer specjalnie do gier. Niestety, wszystkie gry się zacinają ;/

począwszy od Fify 09, Need for Speed i innych.

Nie mam pojecia dlaczego tak jest, ale ostatnio przyszło mi do głowy, ze może to mieć związek z ustawieniami mojej karty graficznej

dlatego, czy któryś z obecnych tu specjalistów mógłby mi powiedzieć jakie ustawienia sa najlepsze właśnie dla tej karty (Nvidia geForce 7100) z uwzględnieniem wszystkich podpunktow (antyaliasow i innych udziwnień)

Dzięki

Niestety, karta GeForce 7100 to karta już teraz przedpotopowa i (z tego co się na daną chwile orientuję) do tego jest do zintegrowana grafika z płytą główną.

Tak więc na tym nie pograsz normalnie nawet w gry z przed 4-ech lat pewno.

Ktoś zrobił Cie w “bambuko” mówiąc że to komp do gier :stuck_out_tongue:

Możesz jeszcze podać pozostałą konfigurację?

7100 to chyba integra a w dodatku stara i słaba i nie nadaje się do gier.

No to kiepsko :frowning:

Do Kichaa:

Vista

procesor 2x Intel Pentium III Xeon, 2333 MHz

3070 RAM,

600GB dysk

Czy można w takim razie coś z tym zrobić? Czy mogłabym np wymienić tą kartę bez wymiany płyty graficznej? Za wszystkie wskazówki bardzo dziękuję;)

ann-ammy ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Będziesz musiała dokupić lepszą kartę graficzną, reszta sprzętu jest dość dobra. Podaj jeszcze jaki masz zasilacz i płytę główną.

tak więc płyta główna to nVidia MCP73 , a zasilacz FSP250-60HEN

czy moglibyście mi jeszcze powiedzieć jaką kartę najlepiej kupić tak żeby była kompatybilna z płyta i żeby już wszystko było na tip top :slight_smile:

Tak, możesz spokojnie wymienić (w tym przypadku dołozyć pewno) kartę graficzną.

Lecz wszystko zależy od tego jaki masz zasilacz, jaką płytę główną, no i ile możesz przeznaczyć na to funduszy.

karta 7100 to nie integra ale na PCI więc taka karta Tobie by odpowiadała

http://www.allegro.pl/item659369257_evga_8800gts_okazja.htm

wszystko zależy od zasilacza jak masz 450 to wystarczy, pójdzie na tym również Crisis może nie na full detalach (chociaż?)

Wygląda na to że Twój zasilacz ma tylko 250W. To za mało żeby pociągnął lepszą k. graficzną. Wybór zależy od tego ile chcesz zainwestować. Na zasilaczu nie oszczędzaj wybierz coś markowego 450-500W

więc tak, podsumowując: do wymiany mam zasilacz i karte graficzna tak? i sądzicie, ze wszystko będzie grać? sory za tyle pytań, ale już miałam tyle przebojów z tym kompem,że wole się dwa razy upewnić

Zapoznaj się proszę z tą stroną: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3402

Myślę że to wszystko, grafika na slocie PCI-Express x16. z pamięciom min. 256MB i solidny zasilacz, co do konkretnych modeli może ktoś bardziej zorientowany Ci doradzi.

Ewentualnie napisz nowy post podając to co jest mocne.