NVIDIA GeForce 8400 GS, uszkodzona?

Witam. Od jakiegoś czasu mam widowsa 7 (x84) i nie wiem czy to wina niekompatybilnych sterowników do karty graficznej czy jej uszkodzenia. Instalowałem masę różnych sterowników, niektóre działały (dało się uruchomić komputer, nie zawieszał się przy ładowaniu widowsa, nie restartował się komputer przy ładowaniu widowsa), lecz gdy wyłączyłem komputer i włączyłem go po jakimś czasie, wszystko psuło się na nowo i wtedy już nie dało go poprawnie uruchomić. Musiałem przywracać standardowe ustawienia, lub całkowicie odinstalowywać sterowniki w trybie awaryjnym… I tak w kółko… Gdy udało mi się zainstalować tak sterowniki, że wykrywało kratę i działała, przy włączaniu jakiejś gry zazwyczaj po jakimś czasie obraz się zawieszał, zaczynał się pikselować i zniekształcać. Teraz siedzę na kompie który ma wyłączoną kartę graficzna bo nie mogę jej mieć uruchomionej gdyż później nie da się uruchomić kompa… Nie wiem o co chodzi… Komputer nie chcę się uruchamiać za pierwszym razem, muszę go włączać czasami 5x a czasami 50 żeby wszystko było ok. Nie pokazuję mi obrazu, nie pika na czas (bardzo często z długim opóźnieniem od czasu uruchomienia…) Proszę pomóżcie. Trochę to takie nie zrozumiałe co napisałem lecz nie umiem tego inaczej opisać, jak dla mnie to dziwna rzecz mi się przytrafiła.

Pozdrawiam.

Jaki masz zasilacz?

Powerfox 400W Model: PF-400PPC. Pierwszy raz zrobiło mi się tak na xp, kumpel zrobił mi format + przeinstalowanie na widnowsa 7 (x84), działało wszystko ok może 2 dni i się popsuło na nowo.

Może się kończyć jego żywot,jest zasilaczem z czarnej listy.I mógł rozwalić karte graficzną.

Aha. A w jaki sposób można sprawdzić czy karta graficzna jest uszkodzona? Ogólnie komputer ją wykrywa. Mam także starą kartę graficzną bardzo podobnego typu, lecz się zepsuła (wyświetlają się tylko i wyłącznie paski) ale gry ją podłączę i uruchomię to wszystko ładnie zaskakuję za pierwszym razem (zawsze). Bardzo mnie to denerwuje… Aha, gdy niektóre sterowniki zaskakiwały i wszystko działało ok, później instalując je na nowo już nie działały i musiałem szukać innych…