NVIDIA GeForce 9800 GTX i GTS

“W internecie są już pierwsze plotki na temat następnej generacji kart GeForce. Różne źródła donoszą o premierze dziewiątej serii grafik w listopadzie tego roku. Mamy już do dyspozycji pierwsze przecieki na temat specyfikacji technicznej. W stosunku do GeForce 8800 Ultra wydajność wzrośnie dwukrotnie a pobór prądu zmaleje. Nowy GPU będzie posiadał 1000 milionów tranzystorów (dla porównania G80 ma ich 681 m.). Za kryptonimem ‘G92’ kryje się pełna nazwa NVIDIA GeForce 9800 GTX a jego specyfikacja techniczna prezentuje się następująco:”

-wymiar technologiczny 65nm TSMC

-ponad 1000 milionów tranzystorów

-zunifikowana architektura jednostek cieniowania drugiej generacji

-podwójna precyzja (FP64)

-natywny GPGPU

-moc ponad jeden TeraFLOP dla shaderów

-konfiguracja MADD+ADD dla jednostek cieniujących (2+1 FLOPS=3 FLOPS na ALU)

-superskalarna architektura

-512-bit interfejs pamięci

-1024MB GDDR4

-wsparcie dla DirectX 10.1 (!)

-OpenGL 3.0

-eDRAM dla ‘FREE 4xAA’

-wbudowany układ Audio dost. przez HDMI

-wbudowana jednostka tesselująca (zaszyta w rdzeniu)

-polepszona jakość AA oraz AF

Na temat cen można niewiele powiedzieć, jednak spekulując nowy GeForce 9800 powinien kosztować pomiędzy 549(ok.1570zł) i 649 USD(ok.1670zł) za wersję GTX oraz od 399(ok.1137zł) do 449(ok.1470zł) USD za GTS.

jak myślicie dlaczego ta karta będzie taka tania? i o ile stanieje 8800 gtx ?

może będzie tańsza bo zastosowano proces 65 nm który właśnie pozwala obniżyć koszty produkcji

to czekam z upragem do przyszłego roku…

coś za tanie te karty by były, te ceny i tak będą o wiele wyższe niż te które podałeś, dlaczego tańsze sam proces produkcji procesora jest szybszy i tańszy, 65nm to delikatnie mówiąc raj dla producentów chipsetów graficznych, pozwala zaoszczędzić na produkcji i napędza sprzedarz tańszego układu…

Ważną cechą jaką będą miały nowe układy to mały pobór mocy na wyjściu molex2 co za tym idzie będziesz mógł kupić dwie karty i podłączyć do zasilacza o mocy 450W (teraz jest to smierć dla SLI czy CsrossFire).

W takim razie ja też czekam z upgardem do pojawienia się tego cudeńka :slight_smile:

Złączono Posta : 18.08.2007 (Sob) 13:48

Taka data premiery bardzo by mi pasowała… wtedy wychodzi Crysis.

Po pierwsze o ile 549 $ to rzeczywiście coś ok. 1570 zł to już 649 $ to nie ok. 1670 zł a 1849 zł… więc skoro autor nie artykułu nie przyłożył się nawet do przełożenia ceny to nie brałbym tego na poważnie - mając w pamięci niedawne spekulacje na temat Radeonów 2xxx które z rzeczywistością miały niewiele wspólnego - i dopóki nie będzie potwierdzenia ze strony samej nVidii to nie ma sensu wierzyć w takie “rewelacje”. Pozdrawiam

Nie przeliczaj tego według obecnego kursu dolara

U nas będzie drożej

Powiem tyle ta informacja jest pewna na 99.99% t tylko śmierć prezesa Nvidia może przesunąć datę premiery (Daj Boże żeby chłop jak najdłużej żył)

Błażej dobże napisał u nas i tak będzie drożej, u nas każdy sprzęt nowy jest najdroższy (polecam amazon.com i rejestrację wychodzi taniej)

sry coś źle obliczyłem ale zobaczcie o której był temat robiony trochę byłem już zaspany… ;]

lukasz_xd, a jak to wygląda z zamawianiem z za granicy ze sklepu amazon.com? jakieś dodatkowe koszta? jaka walutą się płaci? jakieś inne podatki czy cła? ile taka przesyłka idzie?, co w przypadku uszkodzenia sprzętu? Dużo pytań ale widzę że już kupowałeś więc może na nie odpowiesz, thx.

Aha, czyli brawo dla tych co kupili GF z serii 8 w kilka dni po dacie premiery… :mrgreen: 8)

płacić trzeba za pomocą paypal albo kartą przez internet, ja kupiłem na amoazon.com monitor za 60% “naszej” ceny rynkowej :slight_smile:

na centrumxp.pl napisali że DirectX 10.1 to będzie tylko aktualizacja i będzie zgodna z obecnym sprzętem, który jest zgodny z DirectX 10 oczywiście

Skąd to wiesz?

Oglądałeś konferencję prasowową Nvidia ?? tam coś bąkneli że niedementują ani nie potwierdzają, a znajomy który pracuje u nich w stanach powiedział mi żebym zaczekał do końca roku z upragem więc coś jest w tym chyba :slight_smile: Trzeba poczekać na następną konferencję w Europie, zobaczymy napewno padnie znowu takie pytanie co z projektem 98 ?? a może przynajmniej potwierdzą, a jeszcze jedno http://www.google.com i wpisz gf 9800 gs coś znajdzie :slight_smile:

Złączono Posta : 21.08.2007 (Wto) 11:31

A co do 10.1 DX to tak będzie “współpracował” z 10.0 wersją ale pociągnie to tylko GF 8800 Ultra 768 może jeszcze GF 8800 GTS a reszta 8xxx raczej sobie nieda rady.