Nvidia geforce fx 5700le 256 mb

Mam kartę graficzną NVIDIA GEFORCE FX 5700LE 256 MB,mozna ja troche bespiecznie !!

RivaTuner 100% bezpieczenstwa jesli nie zaczniesz zabardzo grzebac i wylaczac opcji ale ogolem spoko :smiley:

Mozna fajnie ja krecic,ja mialem ta karte dluzszy czas i bylem zadowolony z podkrecenia.Sciagnij sobie z netu programik CoolBits i on uaktywnia wszystkie mozliwosci tej karty (mam na mysli krecenie jej)

Pozdrawiam

Ok.ale ten program dodaje wpis do rejestru.To gdzie teraz moge pobawic sie ustawieniami?? (jestem poczatkujący…przynajmniej w podkręcaniu)

jak juz masz wpis do rejestru to wchodzisz do ustawien karty i tam juz masz suwaki za pomoca ktorych mozesz sobie ja podkrecac.

Ale uwazaj nie przesadz cykaj po trochu i sprawdzaj czy to ustawienie bedzie akceptowane ,latwo mozna sobie uszkodzic karte.Takze pamietaj robisz to na wlasna odpowiedzialnosc i nie miej pozniej do nikogo pretensji jak co bedzie nie tak.

Pozdrawiam

  1. Podkręcanie karty graficznej

Do kręcenia kart graficznych służą działające pod systemem operacyjnym programy. Za uniwersalne można uważać Rive Tuner czy PowerStrip-a. Karty od nvidii można kręcić w sterownikach, posiadających dopowiednia zakładke. Do kręcenia karty od Ati można użyć RadLinkera czy ATT

Karta graficzna posiada dwie wartości: pierwsza to taktowanie rdzenia, druga to taktowanie pamięci, dla karta z pamięcią ddr wartośc mnożymy razy 2!

Karte kręcimy co 10mhz dla rdzenia i pamięci np. z 250mhz na 260 i pamieci z z 200 na 210 ( dla ddr to juz 420mhz, 210x2)! Save ustawieni i odpalamy jakiś benchmark graficzny, w którym to możemy zobaczyć, czy coś sie poprawiło w pracy karty, zmieniajace sie na wyzsze fps podczas testu jest znakiem, ze karta przyspieszyla! Wszystko OK, to jedziemy dalej kolejne 10mhz, i tak zwiekszajac co 10mhz, a z czasem co 5mhz dojdziemy do max wartości na jakich moze pracować karta!

Efektami zbyt wysokich zagarów są: dla rdzenia zwis obrazu wyświetlanego, dla pamięci błędy w prawidłowym wyświetlaniu obrazu (artefakty), mogą one powstac równiez poprzez przegrzewanie sie karty graficznej, gdyż kręceniw karty rownież jak i procka wymaga zadbanie o chlodzenie! Jeśli wraz z podnoszeniem zegarów nie przybywa nam pnkt w 3dmarku to albo to juz kres możliwości karty lub ulega ona przegrzaniu!

Rwonież i tu pojawia sie opcja, że nie każda karta kręci sie tak samo, i jest identycznie wydajna!

i jeszcze to:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

:wink:

Podkrecilem rdzen i pamiec o 10 mhz.Wynik: Quake 4 chodzil mi na minimalnych wymaganiach,a teraz chodzi na high i na rozdzielczosci 1024…

heheh nie chce mi się wierzyć, że 10mhz tyle działało :slight_smile:

mi tez nie a jednak.co bedzie jak dam o jeszcze wiecej

Złączono Posta : 29.11.2005 (Wto) 16:39

wczesniej quake 4 tez chodzil na maxymalnych wymaganiach ale sie ciol, a teraz chodzi tak plynnie jak na minimalnych

A ja podkręciłem mojego 9600Pro o 1MHz i teraz mam 7800GTX a w Q4 moge włączyć textury i mam 60fps na stałe…

niezły żarcik z tym Q4 :twisted:

blink.gif

podaj wynik 3dmarka2oo3 bez krecenia karty i z oc, a zobaczysz miejsce w szeregu banana.gif