Nvidia GeForce FX5200 brak obrazu po zainstalowaniu sterowni


(Dj10) #1

Witam.

Dostałem karte Nvidii a mianowicie GeForce FX5200.

Podpinam, wszystko cacy włącza się. działa az do chwili instalowania sterownika. Proces instalacji był już dosyc duży i nagle bum. Na monitorze wyswietla sie "brak sygnału sprawdź kabel wideo" Wyłączam komputer, odkręcam kartę i podpiam jeszcze raz z całej siły. Nie pomogło 3 razy pod rząd. Co może być przyczyną? Bardzo proszę o pomoc :slight_smile:


(Grzesiekk) #2

Może po prostu karta jest niesprawna. Radiator jest dobrze przyklejony? Jeśli jest wentylator to kręci się? Odinstalowałeś uprzednio sterowniki z poprzedniej karty?


(Dj10) #3

wentylator kręci się. Z poprzedniej karty sterów nie odinstalowywałem


(system) #4

odinstaluj wszystkie poprzednie od starej grafiki


(Dj10) #5

bedzie działać? bo nie chce mi się znów tego rozkrecac i jeszcze jak nie bedzie działało to juz calkiem


(Agatonster) #6

Yankez ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(hirem) #7

Jedynie co teraz możesz zrobić i mieć nadzieje że sprzęt się nie zepsuł. To wejdź do systemu w trybie awaryjnym włączając w trakcie uruchamiania komputera procedura POST. Przycisk odpowiadający właczanie się tego trybu przeważnie jest to F8 ale może być inny. Powinien się pojawić czarny ekran z listą wyboru różnych trybów i wybierz tryb awaryjny. I wtedy może wejdziesz do systemu a jak nie to jeszcze jest możliwość z listy wybrać ostatnia dobra konfiguracja . Jednak czeka cię odinstalowywanie sterowników od grafiki wszystkie jakie się zainstalowały . Pierwszy etap jak nie masz programów do odinstalowania to uruchamiasz systemowy dodań i usuń programy wyszukujesz sterowniki od grafiki i usuwasz. Następnie restarujesz komputer i wchodzisz w tryb awaryjny i programem driver cleaner jak masz XP albo driver sweeper do Windows7 oczywiście wcześniej z tych dwóch programów musisz zainstalować i usuwasz pozostałości. Następnie jak ponownie uruchomisz komputer już normalnie jak sie da to dobrze jeszcze jednym programem ccleaner przeskanujesz i usuniesz pozostałości plikowe i rejestru. I teraz dopiero jak do tej pory operacje oczyszczania przebiegną bez problemu instalujesz sterownik odpowiedni do tej karty i po instalacji restart raczej instalator sam zakomunikuje o takiej potrzebie i może sie uda.