NVIDIA GeForce GT 540M - sterownik 8.17.12.6672

Witam,

zakupiłem ostatnio nowy laptop w sieci sklepów Vobis. Jednak przy pracy z programem Adobe After Effects CS5.5 występuje błąd o treści:

Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 266.72 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Po kilku nieudanych próbach aktualizacji i ogólnie odnalezienia starszej wersji sterownika zwracam się z prośbą o pomoc. Nie mam już siły i zastanawiam się czy jest to problem sprzętu czy oprogramowania…

Zestawienie laptopa:

Samsung Electronics

Klasyfikacja: ogólna 5,8

Procesor: Intel® Core i7-2630QM CPU @ 2.00 GHz

Karta grafiki: NVIDIA GeForce GT 540M - sterownik 8.17.12.6672

Pamięć RAM: 8,00 GB

System: Windows 7 - 64-bit

Z uprzejmą prośbą zwracam się do fachowców z tego forum o pomoc przy usunięciu problemu lub wskazanie możliwej przyczyny tego problemu.

Pozdrawiam,

Tomasz.

Podaj jeszcze model laptopa, czyli tego Samsunga.

RF511 - Model nadrukowany na ekranie, jest jeszcze gdzieś indziej taka informacja?

edit:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-RF511.60634.0.html

Bardzo podobny do tego, tyle że mam procesor i7.

Znalazłem jedynie wersję, którą wyżej podałeś. Może spróbujesz nadinstalować? Czasem daje to pozytywny rezultat. http://downloadcenter.samsung.com/conte … 2.6672.ZIP

po rozpakowaniu instalować z ikonki “Setup.exe”.

Niestety nic z tego, błąd jak był tak jest.

Obsługa Vobis’u zasugerowała że program nie jest kompatybilny z kartą grafiki - czy jest to możliwe?

Coś w tym twierdzeniu może być! Tym bardziej, jeśli inne programy graficzne działaja bez zarzutu. Trzeba by jednak sprawdzić to na innym, takim samym laptopie. Ja tego Adobe After Effects nie znam.

Tu masz najnowszy sterownik do Twojej karty http://www.nvidia.pl/object/win7-winvis … er-pl.html jeżeli go wgrasz to napisz czy jest ok. a jeśli nie to znaczy że musisz czekać na nową wersję poprawek do AAE lub karty graficznej.Niestety ale komputery z kartami graficznymi GeForce źle działają z niektórymi programami do edycji video między innymi z Adobe oraz z Avid Studio.Natomiast komputery wyposażone w karty graficzne Intela działają poprawnie.Uważam iż producenci tych programów powinni dodać na swoich stronach że z kartami Ge Force mogą wystąpić problemy w prawidłowym działaniu programu.

Poraj , tego się obawiałem najbardziej, ponieważ kupiłem ten sprzęt z myślą o tym programie…

ultra , bez skutecznie już to zrobiłem. Co gorsze nowa wersja sterownika obniżyła mi sprawność (rzekomo) karty graficznej wg Windows’a klasyfikatora sprzętu z 6,7 na 5,4.

Co ciekawsze Adobe Support odpisał mi na mail, że moja konfiguracja jest w pełni obsługiwana przez program i że problem leży po stronie sterowników. Wykonałem wszystkie możliwe aktualizacje… może powinienem reinstalować Windows’a?

Zadzwoń jeszcze do pomocy technicznej Avid Polska,gdyż prowadzą oni pomoc on-line na pulpit i poproś ich o cesję w odnalezieniu problemu,napewno Ci pomogą w wykryciu usterki mimo iż posiadasz nie ich program.Numer do nich 225102417 czynny od poniedziałku do piątku od 9.00do 17.00.I jeszcze jedno nieraz podczas skanowania programów przez program antywirusowy może żle działać program do edycji video wyłącz antywirus i zobacz czy nadal występuje problem.Odpisz jeżeli uda Ci się zrobić secję on-line i z jakim skutkiem.

witam. dziś spotkałem się z tym samym problemem. AE cs4 i cs5 pokazywał błąd “sterownik nvidia…bla…bla”. Jest to moim zdaniem wina integracji sterownika karty graficznej ze środowiskiem windows 7 64bit. Rozwiązanie problemu:

Panel sterowania Nvidia- podświetlasz Program ( w moim przypadku AE cs4 32bit)- wybieramy zintegrowaną karte graficzną.

Po kłopocie.

pozdrawiam