NVIDIA i dwa monitory

Witam,

Mam w sumie 2 problemy z dwoma monitorami na NVIDII. (btw: monitor podstawowy to monitor laptopa, jakby byla jakas roznica miedzy PC a laptopem)

  1. Jeżeli podepne monitor zewn. to i tak nie działa dopoki go sobie w panelu nie wlacze, chciałbym aby to robilo sie automatycznie, na kumpla zintegrowanej tak własnie sie dzieje. Jak go podlacze, ustawie to jest caly czas dobrze (nawet jak zamkne kompa), ale jeżeli tylko odepne monitor to potem juz musze od nowa ustawiac (tj jest dobrze jak sie bootuje, potem juz znika).

  2. Aktualnie pracuje na trybie Jeden Monitor, a chciałbym klonowanie, z tym ze na monitorze laptopa chce miec “przesuwany” pulpit (tj w rozdzielczosci natywnej, ale łączna “powierzchnia” robocza jak monitora zewn.) (ekran laptopa to 1280x800, monitora 1920x1080) - wiem ze tak sie da, bo raz mi sie to udało, teraz zawsze oba monitory maja maks. 1280x800 :confused:

O punkt 2 mozna pominac, o tyle na 1 mi zalezy.

Pozdrawiam

~varez

1 i 2 pytanie jakoś nie mają się ku sobie.

(1) Jak chcesz zmieniać monitor to na klawiaturze laptopa kliknij klawisz funkcyjny Fn i klawisz z ikonką monitora F5-9 (poszukaj)

(2) jasne że różnica jest wątpię że masz obie matryce w tej samej rozdzielczości. Pobaw się w panelu kontrolnym Nvidi, jak masz stare sterowniki to pobierz nowe ze strony nvidi.

nie rozumiesz mnie nic :stuck_out_tongue:

1

jak mam zewn. monitor to po to zeby miec laptop zamkniety (a konkretnie - brak miejsca na biurku, i jak uloze tam laptop, klawiature, mysz itd to nawet laptopa otworzyc nie moge - dlatego chce miec zawsze widoczny monitor, bo ciezko potem przez szczeline w laptopie zagladac w monitor i zmieniac) … no i nie mam Fn na normalnej klawiaturze.

2

ale da sie zrobic tak ze oba maja “ta samą” - tj monitor zewnętrzny ma normalnie, a laptopowy ma 1280x800 i widac fragment obrazu ale jak przesuniesz mysz do brzegów to cały obraz sie przesuwa - robilem tak jak mialem TV pod laptopem, i raz mi sie udało cos takiego na monitorze zrobic, potem zawsze robi sie tak jakby do laptopowy był domyslny :confused:

  1. ustawiasz monitor laptopa jako secondary - drugi.

  2. ustawiasz klonowanie monitora - wtedy będzie klonowanie według monitora podłączanego

  3. w panelu NVIDIA ustawiasz rozdzielczość podstawowego - zakładam że większa od laptopa

  4. w panelu NVIDIA wyłaczasz skalowanie monitora płaskiego

i powinno działać

ps. zdarzało mi się na różnych kompach, że trzeba było kombinować z numerami sterownikow NVIDIA żeby uzyskać poprawną pracę dwóch monitorów

http://dzek.metal.info/pub/nvidia/Image1.png

http://dzek.metal.info/pub/nvidia/Image2.png

http://dzek.metal.info/pub/nvidia/Image3.png

Ustawienia jak widac, mozna wywnioskowac ze wciaz 1280x800 :confused:

jak mi sie to udalo to wiem ze wtedy wszedlem we wlasciwosci ekranu te windowsowskie, i tam mialem dwa monitory, i wybralem zewn. i maks rozdzielczosc i wtedy bylo ok – cos takiego, pewny nie jestem, ale na pewno to bylo w tych wlasciwosciach. teraz mam tylko jeden, i jego maks rozdzielczosc jak w panelu jest 1280x800

EDIT:

haha, jakie glupie, rozwiazałem xD

otoz majac ustawienie na tylko zewn. monitor wlaczylem wlasciwosci ekranu - majac pelna palete rozdzielczosci,

wtedy (nie zamykajac okienka wlas. ekranu) w nvidii ustawilem klonowanie, znowu monitory wrocily do 1280x800, i wtedy w pozostalym okienku ustaiwlem 1920x1080 i dziala tak jak chce wlasnie :wink:

z tym ze to oczywiscie niewygodne, tak jak ustawianie tego za kazdym razem po wypieciu monitora.

no ale trudno, przeboleje.

nvidia miala zarąbisty panel do konf. wielu monitorow. zepsuli go zanim kupilem pierwszy w zyciu komputer z kolorowym monitorem (czyt. poźno taki kupilem) - mniej wiecej od 6 lat zaczelo sie sypac, a od kiedy wprowadzili ten swoj nowy panel to juz w ogole :frowning:

temat uwazam wciaz za nierozwiazany - z racji pkt 1. moze ktos cos jeszcze wyczarowal kiedys z nvidia i sie pochwali…

EDIT2:

Moje rozwiazanie ma wade - to tylko oszukanie systemu - wiec po uruchomieniu gry okazuje sie ze wciaz jest max 1280x800, a dodatkowo po wyjsciu z niej pulpit znowu jest w tej rozdzialce ;/