O/C Athlon 64 3000 AM2 - problem

Dziś zabrałem się za podkręcanie tego właśnie procesora i napotkałem na parę utrudnień. Ale na początku przedstawię mój sprzęt:

Athlon 64 3000 AM2

DFI Infinity NF Ultra II-M2

OCZ Platinum 2x512mb 800MHz

Galaxy 7600GS 256mb 128bit Zalman

Chieftec 450w

WD 160GB

Ustawiłem HT x3, obniżyłem częstotliwośc pamieci do 667MHz i podniosłem HTT do 235MHz i komputer nie mógł przejść testów w Super PI. Temperatura procka nie przekraczała 25*C

Nastepnie podniosłem napięcie o 1.5V i zwiększyłem HTT do 240MHz i komputera nie dało się włączyć(restartował się lub występowały błędy windows). Czy może mi ktoś powiedzieć co teraz mam zrobić? Bardzo proszę.

P.S. Czytałem artykuły o O/C ale dalej nie wiem co trzeba zrobić w takiej sytuacji :?

Zacznij od wyłaczenia C’n’Q

jest na disabled

Sprawdzenia możliwości płyty głównej.

HTT x1

Mnożnik CPU - najmniejszy

pamięci jaknajmniej

I jedziesz z HT do góry.

Jak dalej to samo akutualizuj BIOS.

A HTT to jest FBS tak? czyli np. 200MHz

tak.

To jest jakiś bardzo ponury żart. Jak ustwie pamięci powyżej 400MHz przy HTT 240 to nie moge włączyć komputera. Teraz mam pamięci na 400MHz i HTT na 240MHz i komputer działa. Ja się chyba załamię… Jak to naprawić?

zwiększ im napięcie o 0.01V.

ustawiłem napiecie na 2.2V na częstotliwości 533MHz, i co teraz dalej jechać z HTT?

Podnoś stopniowo do góry.

Na większym napięciu na rdzeniu powinieneś więcej wycisnąć.

Sprawdź temp.

Teraz mam HTT 250MHz pamięc na 533MHz(z podniesionym napięciem na 2.2V) Teperatura:

Spoczynek 25*C

test SuperPI: 32*C

Wszystko przechodzi, myśle że wystarczy mi 250MHz(narazie :twisted: ) czy mogę zwiększyć częstotliwość pamieci do 800MHz?

jedź z HTT wyżej. Zobaczysz jki będziesz miał jeszcze zapas.

Jeśli to koniec podnoszenia zegarów to ustaw tak, żeby było stabilnie. 800MHz + 2*50 (które podniosłeś) to już 900MHz. W przypadku niestabilności zwiększ opóźnienia. W przypadku gdy będzie stabilnie zmniejsz opóźnienia.

Wszystko działa bez zarzutu :smiley:

Czy to tutaj mam zmniejszać opóźnienie?:

086e2d4fe2c1c7c3m.jpg

Jeśli tak to w której zakładce?

tak w tej zakładce. Wszytskie służą do zmiany opóźnień pamięci.

Udało mi sie podkrecić proca do 2420MHz, napięcie na CPU 1.5V. Ale na taktowaniu pamięci na 677MHz(2.2V) Jak daję częstotliwość mem na 800MHz to komp nie przechodzi testów. Chciałbym ustawić pamięci na 800MHz(bo po to je kupiłem ;)). Czy zwiększyć napięcie? Jeśli tak to co ile próbować zwiększać?

P.S. Teraz mam ustawionego proca na 2230MHz, bo mam Boxowe chłodzenie i się torche grzał.

.::DOOMINIQS::. zoabcz jaką masz prędkośc memek w CPU-z lub Evereście.

Warto zainwestować w nowe-lepsze 100zł +/- można kupić już dość dobre.

Przeszukaj allegro.

Z tego co widzę w sieci CPU ma kontroler pamięci max 667 i raczej pamięci nie puścisz wyżej - poczytaj w sieci o CPU.

zmieniałem timingi:

e5e5ed30e76119a7m.jpg

procka mam na 2304MHz

ekhm… o co chodzi?

Jak się pytałem podczas składania kompa, to wszyscy mówil, że 800MHz jest kompatybilne z całym zestawem :confused: A po drugie po lekkim O/C lub bez kręcenia 800Mhz działa bez problemów.

DFI oficjalnie nie obsługuje 800, ale nie oficjalnie tak, wystarczy podnieść napięcie.

Ramów nie będziesz miał 800 Mhz na równo czyli 2x 400 ( będzie ~750 Mhz) AM2 ma jakieś dziwne dzielniki czy mnożniki dla pamięci, np 667 chodzi na 2x 300, lepiej obniż timingi, będzie większa korzyść niż ‘‘800’’ Mhz dla ramu.