O/C Sredniowiecznego Pc'ta Need help :P

Witam jest to moj pierwszy post, :smiley: (debiut )

I moj pierwszy problem xD chce podkrecic procka , a takze jesli sie da karte graficzna , jako iz nowego prawdopodobnie bede mial dopiero po wakacjach

chce przez te 2 miechy wycisnac z tego starego zecha co sie da ponizej zamieszczam wszystko co sie da z everesta xD jesli potrzeba czegos jeszcze piszcie.

Aha nie napisalem dokladnie o co mi chodzi a wiec chodzi mi o program (sposob) na neizle podkrecenie procka i karty graficzne abym mogl bez przeszkod grac w diabelka 2 na necie i zeby mi nic nie lagowal , a poza tym oczywiscie chce aby pc’et dziala szybciej :smiley:

Zdjatka z everesta

Btw tak wiem ze mam niezlego zabytka XDD

20090626221238.png

20090626221253.png

20090626221308.png

20090626221329.png

albo inaczej tu jest cala galeria xDD : http://img31.imageshack.us/gal.php?g=20090626221238.png

Dodane 26.06.2009 (Pt) 22:56

Nikt mi nie pomoze :frowning: ?

Nie ma za bardzo co podkręcać. Na płytach z SiS`em za dużo opcji overclockerrskich to nie uświadczysz. Możesz jedynie pokusić się o podkrętkę procka (mnożnikiem, jak się da), tyle tylko czy to ma sens? No i ramu tylko 256, twardziej musi mielić nonstop, więc też “laguje” system.

Zwolnij miejsce na dysku systemowym co najmniej do 15-20%,masz 8.Przczyść system Ccleanerem.

zrób formata i podkręć lekko procka, nic więcej nie ma sensu.

możesz jeszcze wyczyścić komputer od środka z kurzu najlepiej sprężonym powietrzem.

Ok ale napsizcie jak podkrecic bo jestem w tym zupelnie zielony xD

Wejdź do biosu i w ustawieniach dla procesora, zobacz czy jest możliwość zmiany mnożnika (multiple), jesli tak zmień na wyższą wartość o jeden, wyjdź z biosu wybierając opcję save and exit i zobacz czy odpali. Jak złapie zwis, to zresetuj cmos (zworką na płycie lub wyciagasz bateryjkęna 10 minut). Jak pójdzie możesz próbować znowu o jeden. Nic innego ci nie zostaje, FSB nie ruszysz bo podniesiesz je dla wszystkichh komponentów a wtedy coś może nie wytrzymac, np: dysk twardy.