O co chodzi z dyskami seagate że wycofuja je ze sprzedaży?

chciałem kupic sobie seagate 320gb 16mb cache sata300 ale powiedziano mi w 2 sklepach że wycofano je ze sprzedaży.

wfczesniej amilem 2 dyski wd 80gb jeden model jb drugi jd i oba padły po 2 latach ale wymienili mi na nowe bo na gwarancji były 36 miesięcy więc zdecydowałem się że wezmę seagate bo pewnie lepsze no i ncq maja a tu taka n iespodzianka z ta firmą. chciałbym poznać wasze opinie i czy słyszeliście coś o tym?

dziwne, ja jeszcze dwa tygodnie temu kupiłem bez problemów ten dysk własnie 320GB.

już od jakiś 2 lat seagate są najbardziej awaryjnymi dyskami , po pierwsze sklepy rezygnują z tej firmy bo nie chcą mieć zbyt wiele kłopotów , po drugie nawet w serwisach zaczyna brakować tych dysków na wymiany gwarancyjne i dlatego w mało którym sklepie można go dostać, cena dysku seagate w tzw. hurcie dla sklepów jest jest obecnie bardzo niska i wynosi około 1/4 ceny sklepowej więc zapewne w sklepach których można je dostać sprowadzane są jedynie dla wysokiego zysku , a może akurat trafi się egzemplaż który lata bedzie działał.