O czym muszę wiedzieć zanim kupie urządzenie wielofunkcyjne

Witam,moja dziewczyna chce kupić urządzenie wielofunkcyjne laserowe z kolorem cena do 800zł,do użytku domowego(na zaspokojenie potrzeb związanych z odrabianiem prac domowych)-rozumiecie,jakieś referaty czy coś.Ja chcę się dowiedzieć o czym będe musiał pamiętać po zakupie tego urządzenia.Urządzenia na tusze są tańsze ale trzeba często kupować tusze,które nie są wcale tanie-czy przy laserowym urządzeniu coś będe musiał kupować?Co z drukowaniem obrazów np z netu,podobno laser ma problem z wydrukowaniem zdjęć…to są urządzenia które przykuły moją uwagę,co o nich myślicie? http://www.euro.com.pl/urzadzenia-wielo … 3185.bhtml oraz http://www.emarket.pl/urz%C4%85dzenia-w … p-c2808266 proszę o podpowiedź co wybrać

Pierwsze urządzenie: minusy podane w opinii użytkowników to “kosztowna eksploatacja”. Sam sprzęt też wcale tani nie jest. Ile tych referatów dziennie będzie, że potrzebny jest taki sprzęt do ich drukowania? Podstawowa zasada (moim zdaniem): dobrze przemyśleć przeznaczenie kupowanego urządzenia. Żeby później taka droga zabawka nie stała w kącie jako łapacz do kurzu.

Co do tuszu: oryginalne (w moim przypadku to komplet czterech sztuk) to koszt przekraczający zakup nowej drukarki. Zamienniki - dziesięć razy tańsze; do potrzeb domowych jakość jest wystarczająca.

A jak myślisz? Będzie Ci drukowało na powietrze? Będziesz musiał kupować - tonery. W przypadku oryginalnych, eksploatacja na laserówkach często bywa droższa niż na atramentówkach.

Skoro twoja dziewczyna ma zamiar kupić urządzenie wielofunkcyjne to znaczy, że poza drukowaniem czasem będzie chciała coś zeskanować/kserować. I pod to kryterium najpierw powinno się brać urządzenie wielofunkcyjne. Jeżeli większość rzeczy do skanowania/kserowania będzie na kartkach opłaca się dopłacić i kupić urządzenie z ADFem do skanowania/kserowania. Podczas drukowania oraz kserowania może przydać się automatyczny duplex (drukowanie dwustronne) - ale to bajer tylko dla droższych urządzeń. Czy opłaca się brać laser? Myślę, że NIE. Ja sam posiadam już drugie urządzenie wielofunkcyjne atramentowe i koszt zamiennika (firmy ActiveJet) do nich wynosił mnie od 13 do 20zł (średnio 15zł), a na takim zamienniku można było wydrukować ~1500 - ~1800 stron A4, więc koszt zadrukowania jednej kartki (tekst) wynosił ~1grosza w jakości szybko-normalnie.

Na ile wystarczają takie tonery? Czy ktoś z was ma takie urządzenie? I co oznacza kosztowna eksploatacja? Ktoś może mi wytłumaczyć co to są te tonery? Nic nie wiem na temat takiego sprzętu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Toner

Może ktoś mi wymienić wady i zalety urządzeń wielofunkcyjnych laserowych z kolorem?

U mnie w rodzinie 3 ostatnio kupione drukarki to właśnie laserowe samsungi. Sprawdzają się, ale dużo się na nich nie drukuje. Fajne są, bo mimo, że to najtańsze laserówki to są porządnie zrobione i ładnie zaprojektowane, jak na taki sprzęt mają małe wymiary. Ogólnie laser jest fajny, bo właśnie nie ma problemów z eksploatacją. Jak do atramentówek tusz się dolewało co kilka drukowań i wieczne pie… się żeby coś wydrukować, a tu raz na rok czy 2 toner wymienić… to w tyle czasu to ja już zajeżdżałem atramentówkę. I nie ma problemu, że coś zaschło, że za długo stała, że jakieś mazy wychodzą, czy paski, blade kolory. Co do materiałów eksploatacyjnych to w tej pewnie toner nie jest zintegrowany z bębnem, są też inne części, które się zużywają… ale jak u siebie policzyłem (bo drukarka podaje co jak jest zużyte) to przez ponad 10 lat pewnie nie będę niczego wymieniał. Jak drukujesz regularnie to są pewnie jakieś atramentóki, które wyjdą taniej i też drukarka nie będzie droga, ale jak to ma być właśnie taki ‘do pracy domowej’ to jak najbardziej laser, który po prostu jak się go nie używa to nie stwarza problemu. Koszt eksploatacji u mnie takiego kolorowego Samsunga to ok 250-300 zł rocznie (500 zł za komplet tonerów oryginalnych na 2 lata)

A atrament za 15 zł na 1500 stron to sorry, ale chyba wiadro to by musiało być, albo białe koty na śniegu drukuje

Czyli tonery starczają na dłuższy czas,eksploatacja sprzętu jest tańsza w porównaniu z drukarkami czy urządzeniami wielofunkcyjnymi na tusz,tak? Może ktoś by miał jakąś propozycje takiego urządzenia do 800 zł?

Dodane 22.10.2011 (So) 18:31

I to znaczy,że jak kończy się mi toner żółty to dokupuje żółty a jak go nie mam to urządzenie będzie bez tego koloru drukowało np,na inne kolory?

To zależy od tego jak firma wymyśliła, może być tak, że bez żółtego nie ruszy.

@offtop

A na ile lat masz gwarancję? Obecnie większość jak nie każdy sprzęt przestaje działać chwilę po skończeniu się gwarancji.

Do pierwszego urządzenia 25ml (~1500kartek), po powiększeniu 27.5ml (~1750kartek)do drugiego 29ml(do ~1800 kartek). Przez dwa lata na pierwszym urządzeniu wydrukowałem i kserowałem razem ponad ~32 tysięcy kartek . Jak nietrudno obliczyć koszt czarnego tuszu wyniósł mnie dane orientacyjne (1500 kartek z czego ~20% kolory, minus 600 kartek na pierwszym startowym tuszu) 270zł (18 tuszy) do tego doszły po trzy zestawy tuszy kolorowych (także jeden tusz za 15zł) 135zł (razem dziewięć tuszy) co daje ~405zł w ciągu 2 lat czyli ~202.5zł na rok. Dane bardzo orientacyjne, gdyż nie liczyłem ile dokładnie tych tuszy szło.

więc laser tak czy tak wyjdzie taniej?

No ja nie drukuję kilkudziesięciu stron dziennie. Jakbym to robił to bym się zainteresował droższymi laserami, które mają niskie koszty eksploatacji, chociaż wątpię czy są w stanie przebić 1500 stron za 15 zł… możesz podać linka do tego sprzętu? Bo w sumie 25ml tuszu starczające na tyle co toner to ciekawa alternatywa może być

Gwarancji na tamtą kolorową już dawno nie mam, 2 lata była. Właśnie o to mi chodziło, że jak się nie drukuje dużo to nie ma co się przejmować tymi częściami, bo prędzej sama drukarka pewnie wymieniona zostanie.

Ten u mnie Samsung chodził bez kompletu pełnych tonerów.

to znaczy że kupie urządzenie wielofunkcyjne i ono prawdopodobnie będzie działało niewiele dłużej po gwarancji…nie rozumiem

Policz sobie. Do wspomnianych wyżej Samsungów wchodzą 4 tonery. Czarny na 1500 str. + 3 kolory, każdy na 1000 str. Koszt jednego takiego tonera (oryginał) to ponad 150 zł.

Niczego się nie dowiedziałem-nie wiem czy to kupić,nic nie polecacie,tak jakbyście sami nie wiedzieli o czym piszecie,zadałem proste pytania…cóż…

eryk27993 , nie- to znaczy, że jak nie będziesz jakoś dużo drukował to te inne części poza tonerami pewnie starczą na cały żywot drukary. Z resztą w atramentach też przecież są inne części poza tuszami. Tak normalnie to same tonery wymieniasz. Cenowo wychodzi podobnie do w miarę taniego atramentu,ale cena eksploatacji nie jest tutaj jakąś specjalną zaletą, bo tonery do tanich laserówek są po prostu małe. I pewnie jak jakiś model atramentówki z bardzo tanimi zamiennikami znajdziesz to w kosztach mniej by wyszło. Ale mnie tam zabawa w przelewanie z tuszami jakoś nie bawi, za dużo czasu już straciłem na walki z drukarkami.

Jak dla mnie ten Samsung co na początku podałeś sprawdzi się przy małym obciążeniu, nie ryzę papieru dziennie :stuck_out_tongue:

ok,dzięki za odpowiedź