O ile może stanieć ten zestaw?

Witam.

Już dzisiaj interesuje się komputerem, lecz chcę go kupić mniej więcej w czerwcu 2009. Oto co wybrałem. I tu pytanie - znacie się lepiej niż ja na cenach, więc pewnie możecie w przybliżeniu powiedzieć o ile taki zestaw stanieje.

Pozdrawiam.

konfigmo1.th.jpg

PS

Ram jest firmy OCZ,

jeszcze o ile może stanieć karta graficzna Sapphire HD 4870 Toxic 512mb? Obecny koszt to ok. 950zł.

Pozdrawiam.

Nie składa się komputera naprzód o pół roku. wiesz czemu, o niektórych części może nie być, lub po prostu nie będą dostępne. Komputer składam się moim zdaniem, maksymalnie jeden miesiąc na przód.

Jak będziesz składał kompa w czerwcu to się odezwij :wink: Pół roku to bardzo dużo czasu jeżeli chodzi o części komputerowe wiec wiele może się zmienić xD

Ok wiem rozumiem - wiem że nie będę brał tych samych części tylko trochę inne. Ale przypuśćmy że wszystkie części będą dostępne - to nie da się na oko określić o ile mogą one stanieć? Bo wątpię żeby e8400 zniknął i wiele innych części.

Nie da się określić… xD Np. w czerwcu kupiłem asusa xonar dx za ~200zł teraz kosztuje ~300zł… Nie staniał tylko zdrożał:) Jest wiele czynników wpływających na ceny części. Osobiście wydaje mi się, że stanieją o jakieś 15-25 %

Dokładnie, wtedy to może wyjdą nowe procki Core i5 i płyty na chipsecie P55, może będą nowe Radeony z serii HD5xxx, przez tyle czasu może się dużo zmienić.

No i w styczniu wychodzą nowe procesory ze stajni amd

… I kryzys finansowy trwa w najlepsze.

… I nic nie prognozuje na to żeby się skończył.

Wszystko idzie z Azji więc główną rolę odgrywa dolar który jest coraz droższy