O języku polskim na forum - [Wydzielone] Mam problem z moim komputerem

Hej,

Tak się składa, że nie tylko Ty to zgłaszałeś - jest nas przynajmniej dwóch.

Każdy może teraz pisać, co chce - czyli też bawić się w moderatora. :slight_smile: Przynajmniej po tym, co widzę w więcej niż jednym wątku.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ogólnie - tworzenie wyrazów; prawo do publicznego wyrażania własnych opinii; wyrozumiałość dla odmienności. Konkretnie - to zależy od kontekstu.

Widzę, że problem poprawnego pisania, niczym zaraza rozprzestrzenia się po całym forum, nie bacząc na działy :wink: A ja widzę to odrobinę inaczej. Generalnie, na forum powinno być tak samo, jak w prawdziwym świecie, a nie wirtualnej rzeczywistości obżerających się chrupkami grubasów, którzy włosy myją raz (oby!) w tygodniu. Kiedy rozmawia się z kimś i ten ktoś powie “załanczałem” komputer, to raczej nie robi się mu focha, tylko kontynuuje się dyskusję, prawda? Jest wiele rzeczy, na które można drugiemu człowiekowi zwrócić uwagę. W normalnym świecie, oczywiście. W internecie tak to już bywa, że czepiają się najmniejszych rzeczy, bo dzieli ich serwer portalu. Ale gdyby jeden z drugim zwrócili kilkukrotnie uwagę nadpobudliwemu idiocie w realnym świecie, to pewnie skończyliby z roztrzaskanymi mordami. Reasumując, na forum przeważają osoby pokroju Kozak w necie, piz*a w świecie.

@Direwolf Mylisz pewne rzeczy.
W prywatnych wiadomościach piszesz sobie z kolegami jak chcesz i to nie stanowi problemu, ale na forum jesteś osobą publiczną i twoje wiadomości nie ulatują drugim uchem :wink: Tematy, które są poruszane zostają też dla innych, którzy mają podobne problemy i wypada się trochę inaczej zachowywać.
Osobiście nie lubię, kiedy ktoś wtrąca się do tematu tylko po to, aby zwrócić uwagę na trywialny błąd i nic więcej do rozmowy nie wnosi, bo to tak samo stanowi o kulturze jednego, jak i drugiego, ale osobiście zdarza mi się zwrócić komuś uwagę na niechlujny styl pisania utrudniający zrozumienie.
Sam popełniam wiele błędów, ale przyjmuję krytykę jako naukę i staram się zapamiętać błąd, aby go nie więcej nie popełniać, zamiast strzelać fochem że jestem prześladowany.
W dodatku przy ilości narzędzi dostępnych poczynając od wbudowanej korekty w przeglądarkę, po languagetool dodany ostatnio do edytora forum, ciężko takie pisanie wytłumaczyć czym innym niż lenistwem, brakiem szacunku, lub lekceważeniem rozmówcy.

3 polubienia

Może jest jeszcze więcej naiwnych osób (by nie określić się bardziej dobitnie), zgłaszających posty/ tematy, tylko nikt publicznie nie przyzna się, że daje z siebie robić idiotę. Przykre, ale w panujących tutaj realiach niestety prawdziwe.

1 polubienie

Ja niczego nie mylę. Bo jeżeli uważasz, że ja coś mylę, to Ty także coś mylisz. Nie możesz nakreślić granicy odpowiedniego sposobu wypowiedzi. Nie możesz i koniec. Zawsze znajdzie się mądrzejszy od Ciebie. I nie piszę tego jako złośliwość, tylko jako fakt. Ty zwracasz uwagę komuś za brak ogonków, a przyjdzie inny i poprawi Twoją interpunkcję. Znajdzie się jeszcze inny, który poprawi czyjś styl. I powstaje błędne koło. Tobie czyta się źle bez ogonków, mi bez interpunkcji. A jeszcze bardziej denerwuje mnie, kiedy ludzie piszą głupoty “poprawną polszczyzną”. Teraz rozumiesz mój punkt widzenia? Jeżeli nie rozumiesz mojego punktu widzenia, to przeczytaj swój post ponownie i popraw błędy i powtórzenia, których się dopuściłeś.

@Dimatheus, @anon96572732 & inni zainteresowani

Jest sporo osób zgłaszających posty do moderacji, co ciekawe - choć w większości są to zgłoszenia zasadne, to zdarzają się też takie “odwetowe”, kompletnie do pominięcia. W tej chwili jestem chyba jedynym aktywnym moderatorem na forum, oprócz mnie zgłoszenia aktualnie obsługuje też @FadeMind i na tę chwilę… to tyle. Musicie więc wybaczyć, że duża część zgłoszeń czeka czasem i po kilkanaście godzin.

1 polubienie

Co wybaczyć? Baw się dobrze :smiley:

@FadeMind, a tak swoimi słowami? Potrafisz?

@FadeMind Jest sztuczną inteligencją, która pracuje na forum. Jest niczym Bumblebee, komunikujący się z otoczeniem za pomocą ogólnodostępnych mediów :stuck_out_tongue:

1 polubienie

@Direwolf

1 polubienie

Te forum zeszło na psy,jest coraz gorzej
kiedyś był ład i porządek teraz bałagan

2 polubienia

W/g obecnych standardów wtedy był faszyzm i zamordyzm, to wiesz… :wink:

2 polubienia

@FadeMind Może tak będziesz konkretny i wypowiesz się bez jakiś, hmmm… dziwnych memów, obrazków, filmików, itp.?

Hej,

Faktycznie, patrząc po aktywności innych moderatorów, to kiepsko to wygląda. Adam czasami zagląda, ale nie widać, by coś pisał. Zresztą odczyt na poziomie 11h, to raczej wynik nowicjusza, niestety. Darka też widać, coś pisze, ale nie moderuje? Ciekawe dlaczego… Może @tomekb powinien pomyśleć o jakimś wsparciu?

@Direwolf - Też bym tak pomyślał gdyby nie fakt, że @Fademind’a znam osobiście.

@anon25492837 - Dlaczego? Poziom wypowiedzi dostosowany do ogólnego poziomu wypowiedzi na forum.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Hej,

No bardzo Cię przepraszam, że wszystko się skitrało. :wink:

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Wybaczyć? Wyluzuj, mi nie przeszkadza sytuacja w której moderatorzy wzorem redakcji mają forum w d… widocznie taki panuje tutaj klimat.

Administrator dla którego podstawą komunikacji w XXI wieku jest pismo obrazkowe, tego nawet nie warto komentować.