O problemach z oflagowywaniem postów

@Radek68 A mógłbyś się im przypomnieć w kwestii aktualizacji silnika forum? Żeby to jakoś szybciej się udało wdrożyć.

Pozdrawiam!

Chyba tydzień temu coś próbował docent z narandill, albo tylko powiadomienia wyciszyli i wyszli.

Już wcześniej pisałem. Potem przypominałem się. Potem dostałem informację, że się zajmą.
Ile razy można się przypominać? Na razie jednak mamy wersję 2.4.0.beta5 sprzed roku. Może ktoś, kiedyś zaktualizuje. A jest tego trochę.

1 polubienie

Całkiem sensowne błędy przez ten czas naprawiali… :thinking: ale kogo obchodzi forum, które nie generuje zysków. Dobrze, że jeszcze go nie zamknęli :wink:

@Docent @Radek68 Czy coś już wiadomo w sprawie aktualizacji silnika forum? Bo mamy już wersję Discourse 2.7.0beta1 https://meta.discourse.org/t/discourse-2-7-0-beta1-release-notes/171940.

Pozdrawiam!

1 polubienie

Oczywiście, że nie. Niestety.
Nie wiem jaki jest powód, czy nie ma na to czasu, czy pieniędzy, czy nie ma kto tym się zająć… Nie wiem.

image

1 polubienie

Co się dzieje że nie widać avatarów użytkowników? Czyżby aktualizacja silnika forum?

Pozdrawiam!

Nie nie, to raczej odświeżanie bazy na podstawie portalu.

Kod strony jasno mówi, że dalej jest wersja 2.4.0.beta6

Może dwie siódemki okażą się szczęśliwie i silnik zostanie uaktualniony do wersji 2.7.0beta7 https://meta.discourse.org/t/2-7-0-beta7-security-update-improved-poll-builder-theme-qunit-tests-and-more/186730.

Pozdrawiam!

Wtedy Niebiosa ześlą cztery błogosławieństwa,
A na Ziemi zapanuje wszechobecny dobrobyt

Księga Aktualizacji 7, 7

1 polubienie

To mamy stabilną wersję Discourse 2.7.0 Discourse Version 2.7 - releases - Discourse Meta lista zmian jest imponująca. Może ktoś kiedyś forum zaktualizuje.
@Radek68 Z ciekawości - jest ten update widoczny w panelu admina?

Pozdrawiam!

Jest widoczna kolejna wersja:

1 polubienie

Po co tak n-krotnić?

No raczej na ubuntu byscie serwera nie postawili.
Różnie mogę o portalu myśleć, ale bez przesady.

co to za herezja? Oczywiście że Ubuntu Server nadaje się do stawiania serwerów na nim…

Jak dla mnie to jest tak postawione (poprawcie jeśli się mylę): na serwerze jest Windows Server natomiast na Windows Server jest uruchomiona maszyna wirtualna (być może Hyper-V) z zainstalowanym Ubuntu Server a na Ubuntu jest Discourse w kontenerze Docker. Ewentualnie może być też tak że na XenServer są postawione dwie maszyny wirtualne - jedna z Windows Server a druga z Ubuntu Server.

Pozdrawiam!

Przekombinowane. Oba sposoby.

No to spytamy u źródła. @Docent Jak wygląda infrastruktura (serwery, systemy, maszyny wirtualne) na której działa nasze forum Discourse?

Pozdrawiam!

Wiele się nie pomyliliście, Ubuntu Server + Docker to zalecana przez Discourse metoda self-hostingu. Niedługo przenosimy się na nowe serwery, powinno być szybciej i sprawniej przy aktualizacjach :wink:

@Docent Jakie parametry (CPU, RAM, HDD) ma taki pojedynczy fizyczny serwer?

Pozdrawiam!