O tym jak LG Electronics Polska szuka pieniędzy!

Piszę ku przestrodze abyście uważali na sprzęt LG…

Otóż niedawno zauważyłem, że monitor, na którym pracuje siostra posiada odbarwienie w górnej części, które nie znika nawet po rozmagnesowaniu. Siostra nie zwracała na to zbytnio uwagi ale ja szybko poprosiłem ją o gwarancję i gdy okazało się, ze jest aktualna pojechałem do serwisu LG w Krakowie na ul. Lea. Tam Pan z śrubokrętem w reku już był gotów do naprawy i wspominał coś nawet, że być może trzeba będzie wymienić ekran (dokładnie oglądnął monitor, zrobił jakieś testy) Wypisano mi już kwit potwierdzający i gdy miałem wychodzić nagle pewna sympatyczna Pani krzyknęła: „Chwileczkę!” I w tym momencie można by powiedzieć zaczęły się moje problemy…

Otóż przypomniała sobie ona, że od dwóch dni LG nakazuje wysyłać wszystkie monitory CRT LG do scentralizowanego serwisu w Łodzi na al. Piłsudskiego 143 do serwisu RAGZ s.c. Najlepsze było to, że ów Pan nadal chciał naprawiać mi ten monitor, mówiąc, że przecież w pierwszym mogą jeszcze to robić szczególnie jak to powiedział „Pan przyjechał do nas z dość daleka”. Jednakże Pani nalegała i to Doś mocno (tak jakby o czymś wiedziała), a tak dziś pracowałbym pewnie na sprawnym monitorze.

No nic wezwałem kuriera UPS (za którego na szczęście nie musiałem płacić), który wziął mój monitor i zawiózł do Łodzi (wtedy jeszcze nie wiedziałem po co ta cała szopka z tą Łodzią). Dowiedziałem się jak odesłali mi monitor (bardzo szybko zresztą) z karteczką i wpisem do gwarancji głoszącym totalną BZDURĘ: „odmowa naprawy- monitor po upadku”. To zdanie składające się z pięciu słów przeczytałem chyba z dwadzieścia razy, bo nie mogłem uwierzyć.

Otóż uważajcie na ten cały serwis DoorToDoor LG Electronics Polska, bo został on stworzony (jak widać gołym okiem) do szukania pieniędzy. Najwidoczniej taniej jest opłacić kuriera UPS niż wymienić spierd… od nowości kineskop. Najlepsze jest to, że wpisali mi do karty gwarancyjnej „monitor po upadku” co jak już mówiłem jest totalną bzdurą. No ale przecież z kurierem UPS nie będę się kłócił a napisac można przecież wszystko, a na miejsu w serwisie w Krakowie koleś mógłbym mi pokazać chociaż dowód tego upadku…

heh może siostra Ci o czymś nie powiedziała ?a swoją drogą monitor trochę waży wiec ślad na obudowie jakiś by został gdyby naprawdę miał upaść.

pozostaje udać sie do rzecznika praw konsumenckich żeby poradził Ci co robić, jeśli to było od nowości znaczy ze sprzedali Ci wadliwy towar.

jak dawno kupiłeś ten monitor?

ps. kiedyś mój znajomy powiedział o LG “jak można kupować telewizor z firmy która robi odkurzacze”

ja bym się sądził z nimi nawet do Strasburga a potem bym wygrał…

philips fabryka w kwidzyniu - tu dopiero szuka się oszczędności

Trzebabyło spisać raport wysyłki w UPS a pozatym podaj ich do sądu bo muszą udowdnić to że został monitor uszkodzony przez urzytkownika, możliwe że zrobił to UPS miałem taki sam problem z LG (podobny) chciałem wyregulować go, poprosili mnie żebym zadzwonił do UPS w Za**** (nie chce sądu) dzwoniłem 12 razy NIKT nieodebrał w końcu spakowałem do samochodu kumpla i zawieźliśmy go na serwis tam zrobili go od ręki. Najlepiej samemu go zawieźć ale teraz to już nie da się mam prawie 300km do poznania :slight_smile:

UPS w Za…mościu :]

kolego niemartw się jak Cię skarzą to bedziemy Ci przysyłać paczki do celi npaisz czego bedziesz potrzebować (osobiście radziłbym wazeline i mydło w płynie na sznurku)

a wracając do tematu najgorszą firmą kurierską z jaką miałem do czynienia to “siódemka” odradzam każdemu, zgubili moją paczkę i przez 2 tygodnie jak do niech dzwoniłem niemal codziennie utrzymywali ze paczkę już mają tylko narazie niemogą jej dostarczyć jak się wydało że paczki wcale niemają kazali mi dzwonić do innych oddziałów swojej firmy, musiałem udzielić im zje… reprymendy, totalna amatorszczyzna.

ad: do lukasz_xd

ale UPS działa w dwóch miastach na literkę Z w Zielonej Górze i w Zamościu :]

a na Za to tylko Zamość (szykuje już paczuszke dla Ciebie)

Miast zaczynających się na Za jest bardzo dużo :slight_smile: nie napisałem że w Zamościu. Pozdro A pozatym to najleprza jest według mnie firma DHL :slight_smile: rzeby było na temat niedaj się LG podaj ich do sądu i po wygranej zarządaj zwrotu kosztów sądowych wyjdzie ci że dostaniesz odszkodawanie i naprawę monitorka :slight_smile: A co do paki to chciałbym mydło na metalowym sznurku (zeby nieukradli) i normalnego współwięźnia bez reszty da się przeżyć !!