Oba klawisze touchpada jednoczesnie

(system) #1

Witam. Od niedawna mam nowego laptopa: acer aspire 5552g. Ogolnie jestem bardzo zadowolony ;] ale napotkałem mały problem. Nie mogę kliknąć obu przycisków touchpada jednocześnie. Gdy kliknę jeden z nich to drugi już nie reaguje a przytrzymanie obu klawiszy naraz jest potrzebne chociażby w niektórych gierkach. Mam zaistalowane najnowsze sterowniki (ELANTECH). Da się to gdzieś jakoś ustawić?

(igrek) #2

Nie łatwiej kupić myszkę na usb?

(system) #3

mam myszkę, ale wolę touchpada ;]

(scripter1) #4

A może zwyczajnie się tak zrobić nie da, chyba nikt projektując laptopa nie zastanawia się nad tym żeby koniecznie dało się wcisnąć oba przyciski naraz bo nikomu nie jest to niezbędne do pracy.

(underface) #5

zastanawia mnie do jakiej gry jest "lepiej" używać touchpada? bo do RPg, RtS, czy strzelanek to raczej nie bardzo

(lith) #6

scripter1 , :open_mouth: oczywiście, że może być przydatne używanie obu przycisków... czy to w gierkach (większość fps, pewnie wiele innych też), czy choćby przy obsłudze głupiej przeglądarki internetowej (wstecz, po przodu). Zastosowania by się na pewno znalazły. Jakbym miał taki problem to bym laptopa na gwarancję oddal i bym się kłócił do skutku, że jak nie działa to zepsute i tyle.

edit:

tak jeszcze z tych co przychodzą na myśl- Google Earth wykorzystuje 2 przyciski jednocześnie...

(Darkvifon) #7

Sprawdź czy sterownik nie przechwytuje obukliku jako środkowego przycisku myszy. Popularne rozwiązanie. Pewnie da się to wyłączyć.

Jeszcze się upewnię - pod względem czysto mechanicznym da się wcisnąć oba klawisze, tak? Widywałem laptopy gdzie to graniczyło z cudem.

Mówcie co chcecie, ludzie, ale lepszego kontrolera do The Battle for Wesnoth się nie znajdzie. :wink: Robimy przewijanie przy krawędziach na obu osiach i nawet mysz tego nie przybije.

(underface) #8

a więc jedna na milion :smiley:

a co do tego dwkukliku to jeżeli przyciski są z jednego kawałka plastiku to może ten dwuklik nie jest osiągalny z powodu konstrukcji