Obciążalność firewall’i

Na rynku jest sporo ścian ogniowych o różnym stopniu bezpieczeństwa oraz obciążalności. Problem jest aby to pogodzić. Chciałbym usłyszeć wypowiedzi na temat niżej przedstawionych firewall’i w kwestii obciążalności systemu.

Online Armor Personal Firewall 2.x

Outpost Firewall Pro 2008 6.x

Comodo Firewall Pro 2.4.x

Jetico Personal Firewall 2.x

Dawno temu Outposta w wersji 2 i 3 testowałem - obciążał system znacznie. Jak jest teraz i w stosunku do wymienionych „przeciwników”. Prosiłbym o konstruktywne wypowiedzi.

Hej !!

To ja wypowiem się na temat firewall’a Comodo Firewall Pro 2.4.18.184. W czasie normalnego używania komputera, korzystania z GG oraz kilku połączeń w Firefox’ie firewall wykorzystuje około 13 MB pamięci (5 196 KB proces cmdagent.exe oraz 7 948 KB proces cpf.exe).

Ogólnie wrażenie oraz użytkowanie zapory bardzo dobre. Od ponad 9 miesięcy używam i nie zauważyłem żadnych problemów. A teraz dodatkowo wyszła wersja 3.0, w której możemy zdecydowanie więcej skonfigurować… :wink:

Pozdrawiam serdecznie

Dimatheus

Potwierdzam to napisał Dimatheus jak również to, że najnowsza wersja Comodo v3 jest również lekka jak poprzednia wersja i jeszcze bardziej skuteczna. Co prawda jeszcze nie spolszczona, ale ustawienia są intuicyjne. Można samemu sobie dobrać dodatkowe parametry i wtedy jest się zupełnie bezpiecznym i niewidocznym w sieci. Niewielką uciążliwością jest tylko to. że trzeba dać MU trochę czasu (program samoczynnie się uczy podczas pracy), ale później są same korzyści. :slight_smile: =D> =D>

Niestety nie wiem jak funkcjonuje Online Armor jednak z wypowiedzi na forach wiem, że mocno obciąża kompa.