Obciążanie procesora

Witam. Brat ma zapytanie, do informatyków. Czy to normalne, że po uruchomieniu komputera mam włączonych tyle procesów? Np: proces svchost.exe jest włączony dla Usługi lokalnej, Usług systemowych i Usług sieciowych. Tylko po kilka razy dla każdego rodzaju. Czy to normalne, że dla SYSTEM odpalony jest czterokrotnie ten proces, a dla USŁUGI LOKALNEJ pięciokrotnie? Bo bardzo obciąża procesor…Dołączam screena.

Czy wgl te procesy wszystkie są normalne po uruchomieniu, czy jest możliwość zakończenia któregokolwiek z tych widocznych procesów, bez uszczerbku na jakości działania sprzętu? 

Kilka informacji o sprzęcie, gdyż nie wiem, czy przydadzą się, czy nie :slight_smile:

Procesor:

AMD FX-6300 6x 3,5 GHZ

12MB CACHE

 w wersji BLACK czyli z odblokowanym mnożnikiem do 3,9 GHz. 

 

PŁYTA GŁÓWNA:
ASUS LX3 AM3

Płyta główna w standardzie mATX oparta na chipsecie AMD 760G + SB710 i wyposażona w gniazdo procesora Socket AM3

 

GRAFIKA:
nVidia GeForce GT 730 4GB DDR3, 128 BIT

DirectX® 12 Shader Model 5.0 OpenGL® 4.4,Windows 7 Ready CUDA & PhysX enabled, 

 

DYSK TWARDY:

1000GB SATA 3 7200 OBR.

 

System to WIN7 64bit, oczywiście orginalny.

Screen.png

Usługi systemowe jak windows update/defender/search/i te wszelkie usługi to rozwiązywania problemów telemetrii itp. Cześć tego możesz wyłączyć poprzez DWS Lite a reszte trzeba usuwać w mój komputer prawym zarządzaj i usługi i tam klikasz usługę bierzesz właściwosci i stan na wył aby nie uruchamiała się przy starcie systemu. tak samo adobe i ccleanera możesz usunąć ze startu aby bez sensu się nie uruchamiał. Jak i nvidia experience i tam jeszcze jakieś live update od msi widzę też bym to wywalił.

a biorąc pod  uwagę screen, które mogę śmiało wyłączyć?

to o czym piszę włąśnie svchoost to jest masa procesów :slight_smile: miedzy innymi odpowiedzalna za update search i defendera i ten cały system rozwązywania problemów i telemetrii :slight_smile: edytowałem poprzedni post :slight_smile:

program odkurzacz też ma dobry modół wywalając zbedne usługi programów przy starcie :slight_smile: w zakładce autostart.