Obciążenie obu rdzeni na 100%

Witam.

Ostatnio bez wyraźnej przyczyny mam procesor obciążony na prawie 100%

Po załadowaniu systemu aktywny jest Sidebar, ObjectDock, Rainlendar, PopTray i Avast. Standardowo mam cały czas uruchomiony Winamp, GG, DC++, uTorrent i Opere, ale nawet wtedy procek nie ma więcej niż 15%.

Po prostu nagle np. w czasie oglądania filmiku na youtube wszystko zaczyna mulić, dźwięk przycinać itd. W procesach pokazuje mi sidebar.exe ok 45%, jakieś audiodg.exe jakieś 25%, winamp.exe 10% itd. Jak powyłączam wszystko i zostawię tylko Avasta to dalej pokazuje 100% i muli, chociaż jedyny mocniej obciążony proces to proces bezczynności systemu (w tym momencie ponad 90%). Pomaga restart albo po prostu trzeba odczekać jakieś 30 minut i wszystko wraca do normy.

Ale to trochę bez sensu.

Skanowałem system Avastem, Dr.WebCureIt, Kasperskim online, MKS’em online, Spybotem, AdAware i Trojan Remover. I dalej to samo.

Z rezultatami HijackThis nie bardzo wiem co począć:

Dzięki za ewentualną pomoc, bo nie wiem już co z tym zrobić.

Windows Vista Ultimate PL SP2 32bit

Intel Core 2 Duo T5750 2.0 GHz

4GB ram

Na logach sie nie znam, ale jedyne co mi do głowy przychodzi to to, że może laptop ci się przegrzewa?

Nie wiem raczej nie, bo to się dzieje czasem 5 minut po uruchomieniu kompa, a tak czy siak po jakimś czasie znowu wszystko śmiga normalnie.

Według mnie log jest czysty. Zainstaluj aida32 lub everesta i wrzuć screena z temperaturą.

Everest:

Wyniki po 3 godzinach od włączenia kompa. W tym momencie wszystko idzie jak należy.

  1. Ściągnij Ccleanera

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

  1. Dokładnie kompa przeczyść ( nie zapomnij także usunąć rejestru ) :wink:

  2. Dla pewności po przeczyszczeniu zrób restart kompa.

  3. Napisz czy pomogło :slight_smile:

A pro po temperatur chyba wszystko ok.

Tylko ta mnie zastanawia “” GPU Diode 72 °C (162 °F) “” Trochę za duża :frowning:

No niestety dalej to samo. I jak zawsze przede wszystkim Sidebar dostaje ponad 40%.

A gwoli ścisłości - system jest po reinstalce na nowym dysku (Segate, wcześniej śmigał na WD) więc wszystko jest w miarę świeże. Stary twardziel siedzi w lapku jako drugi. Wcześniej system śmigał na WD ponad rok i dopiero od jakiegoś miesiąca pojawia się ten problem. Na WD w sumie pozostały stare dane, w tym instalki tyle, że żaden skaner nic tam nie wykrywa.

A co do temperatury GPU, to chyba nic takiego. Jak się pocinało w Fallout’a 3, to było pewnie z 80°C jak nie lepiej, bo w miejscu grafy laptop był gorący jak piec i jakoś nic mu się nie stało więc chyba nie ma się czym przejmować :slight_smile:

Procesor, płyta główna, karta graficzna mają trochę za duże temperatury. Wyczyść wiatraki wszystkie w komputerze. A i wyłącz narazie Sidebara i zobacz jak będzie działać.

Chyba wręcz odwrotnie :arrow: ponad 90% zasobów wolne :stuck_out_tongue:

A po co te instalki ci na kompie :o

Zgraj sobie na płyty a z dysku je usuń …

Być może mają jakieś wirusy :shock:

(jakiego masz antywirusa ?? )

Badziewiastego Avasta:

:stuck_out_tongue:

Ano teoretycznie tak tylko, że przy tym 90% wolnym Menedżer Zadań i gadżet na Sidebarze pokazują obciążenie 100%, muza w Winampie przycina, w filmach wyświetla się może co 20 klatka, Opera potrzebuje 3 sekund na przełączenie karty, nawet zmaksymalizowanie DC++ z traya zajmuje parę sekund. Generalnie wszystko się slimaczy, więc chyba jednak coś jest nie tak z tymi 90% wolnymi :?

Avasta używam i jakoś nigdy nie narzekałem :slight_smile:

A instalki na płytce wiele nie zmienią, bo jakby były zainfekowane, to tak czy siak wirus uaktywniłby się w czasie uruchomienia instalatora. Poza tym płyty raczej rzadko się skanuje :slight_smile:

Możliwe, ale weź pod uwagę, że to laptop i na odpowiednie chłodzenie raczej nie ma co liczyć :slight_smile: Ale fakt, wiatraki przydałoby się wyczyścić, tylko cięzko się będzie do tego zabrać, bo to nie desktop i nie ma do wszystkiego takiego łatwego dostepu, a o demontażu czegokolwiek już w ogóle nie ma mowy.

Bez Sidebara już próbowałem i niczego to nie zmienia. Zresztą audiodg.exe też pochłania ponad 30%. No i ten zagadkowy proces bezczynności :?:

A jaki masz model laptopa?

troche cieply ten dysk, a jak dolozysz hibernacje, indeksowanie i plik wymiany+cache przegladarki to nie wyrabia…

defragmentacja, oczyszczanie z .temp i innych ■■■■■■■ zrobiona?

rejestr i PW tez by sie przydalo defragmentowac oraz ustawic na stale PW (jesli juz nie jest)

47°C to jeszcze nie jest źle. Teraz laptop stoi na biurku, wcześniej zawsze trzymałem go na kolanach i temperatura osiągała nawet 58°C i wszystko działało jak należy. Akurat nie dysk jest tutaj problemem tylko z prockiem coś się dzieje. Hibernacje i indeksowanie wyłączyłem od razu po reinstalce.

Defragmentacja na razie nie ma sensu, bo system był instalowany na czystym dysku. Prosto ze sklepu zresztą. To samo z rejestrem, chociaż w zasadzie i tak był czyszczony.

Stały plik wymiany ustawiłem dzisiaj i niestety nic to nie pomogło.

Nie wiem już…

a co to jest?

jakis programik do opymalizacji… :>

OK.

Wiatraki i wszystko do czego udało się dostać wyczyszczone. Temperatury są o wiele niższe pomimo, że komp chodził całą noc. Póki co wszystko śmiga jak należy :slight_smile:

Jakby się okazało, że jednak nie, to dam update.

Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: