Obciążenie procesora + problemy z firefoxem


(Bobeeq) #1

Witam. Problemy mam właściwie dwa, ale chyba nie są ze sobą specjalnie powiązane, mianowicie:

a) Firefox odpala mi się około 3-4 min (nie mierzyłem :wink:). Dzieje się tak tylko jeden raz (pierwsze odpalenie po starcie systemu), później odpala się znacznie szybciej, ale wciąż wolno (około 30 sekund).

b) Na maszynie Duron 1200, 256MB ram, GeForce 2 MX 400 gra Neverwinter Nights obciąża mi procesor do 99%, po wyłączeniu gry, z powrotem spada do kilku procent. Wcześniej instalowałem tę grę na dokładnie tym samym blaszaku, wtedy nie było takiego problemu, owszem chodziła przeciętnie, ale nie obciążała tak procesora.

Pierwsze podejrzenia to oczywiście niechciane oprogramowanie na PC. Ale właśnie to by mnie niepokoiło, bo stawiałem system na nowo około miesiąc czy dwa temu. Po instalacji (XP SP3) zainstalowałem od razu AVG Anti-Virus Free i Comodo Firewall. Zrobiłem to oczywiście bo już miałem dość ciągłego łapania śmieci (kiedyś śmigałem bez fw i antywirusa), myślałem że jak to zainstaluje, w końcu będę miał z tym spokój. No i zastanawiam się, czy się nie przeliczyłem? Przekonajmy się.

Tutaj log z HijackThis.

Jeżeli jakiś jeszcze potrzebny, napiszcie.


(ahonen97) #2

Pokaż logi OTL, GMER.OTL uruchomiamy jako administrator.

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.Logi wklejasz na www.wklej.org a tutaj link do sklejki

OTL- http://www.instalki.pl/programy/downloa ... re/OTL.php

GMER- http://www.dobreprogramy.pl/Gmer,Progra ... 13252.html

Malware- http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html pobiesz i przeskanuj i co znajdzie usun i wklej log z usuwania