Obciążone Wifi, prawdpopodobnie przez wirusa

Witam. Mam łączę 40mb lecz szybkość przeprowadzając test strasznie skacze. W większości testów nie przekracza ona 15mb a czasami potrafi spaść poniżej 1mb :o . Panowie z sieci byli mi to sprawdzić i powiedzieli że to jest wirus sprawdzając kilkukrotnie na swoim lapku gdzie prędkość dochodziła cały czas prawie do 40mb. Sprawdzili też jakimś programem że są bardzo duze wachania tej prędkości na moim laptopie. Próbowałem już różnych anty wirusów i nic nie pomaga. Wszystkich dysków z pozycji instalacji windowsa nie mogę sformatować gdyż czymś sieone tam różnią. Mam windowsa 7. Prosiłnbymn o pomoc gdyz jest to starsznie uciażliwe i nie mogę nawet w połowie wykorzystać tej prędkośći :cry:

Czy Twój router obsługuje takie prędkości? Jak sprawdzali, to prawdopodobnie swój podpięli.

Laptop na pewno obsluguje takie predkosci bo to sprawdzalismy. Router to Tp Link wr740n wiec nie za specjalny ale rodzice maja ten sam i nie mieli problemow. Wydaje mi sie ze przyczyna jest odwiedzenie steon xxx, a jak wiadomo tam jest masa wirusow. Macie jakies pomysly co zrobic zeby miec pewnosc czym to jest spowodowane?

Dodane 25.12.2012 (Wt) 22:24

Teraz prędkość niby utrzymuje sie w granicach 30mb, a torrenty ściąga mi równie mozolnie kiedy ten transfer był niski(próba ściągania róznych plików). Nie wiem już co mam zrobić :confused: