Obciążony komputer

Witam!

Mam następujący problem: wczoraj zainstalowałem sobie na nowo windowsa xp i niewiedzieć czemu explorer.exe obciąża mi komputer w zakresie 50 -99 % przez cały czas. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem, bo nie da się pracować na komputerze.

Wyłącz zbędne usługi i programy z auto startu :slight_smile:

O tym mi wiadomo, mam załączone usługi tylko te które są mi niezbędne, tak samo ma się z autostartem; więc to nie ten problem. :cry:

Może coś w tzw. międzyczasie się ‘podpięło’ pod ten plik. Ja zalecałbym przeskanowanie komputera jakimś programem antywirusowym.

Albo Twój system słabo znosi obecność aktywnej funkcji przywracania - jeśli nie masz ważnych punktów, to ja zalecałbym spróbować wyłączyć ją na dzień, dwa i zobaczyć, czy będzie poprawa (myślę tutaj o samym pliku explorer.exe, bo poprawa w wydajności zawsze choćby w niewielkim stopniu występuje). Jeśli nie możesz sobie ją włączyć z powrotem.

Sprawdz jednak dokładnie wszystkie procesy uruchamiane wraz z systemem. Jak instalowałeś wczoraj system to zapewne nie zapomniałeś o poprawkach. Polecam zainstalowanie Łatek. :smiley: :smiley: :smiley:

I myślisz, że to rozwiąże problem :?: Bez łatek też powinno dobrze działać.

No ja miałem ostatno przypadek że instalowałem Windowsa u kumpla. Nowy komputer Win XP sp1 a po instalacji i zainstalowaniu sterowników mulił jak nic. Dopiero łatki pomogły. Dziwne ale prawdziwe. :smiley: :smiley: :smiley:

Nie mówię, że nie, ale informatyką i naukami jej pokrewnymi rządzi jedna podstawowa reguła - tutaj nic się nie dzieje przez przypadek - zawsze jest jakiś powód, że coś nie działa jak należy.

a ja mialem identyczny problem co Kefas a nawet po jakims czasie pojawial mi sie niebieski ekran i bylo cos o zrzucaniu pamieci fizycznej i wygladalo to jakbym mial zly dysk… ale po ponownym zainstalowaniku xp’eka wshystko bylo wporzo :-D:-D

sprobuj moze i tobie pomoze 8)

Hmm, pomóc może, ale kolega zaznaczył, że system był dopiero co instalowany.

Poza tym, jeśli już mowa o wyglądaniu, to wyglądało to bardziej jak uszkodzenie pamięci RAM, a nie dysku twardego.

ja tez mialem swierzo instalowanego wina i mis ie pojawil ten problem, dopiero po wtornym wykonaniu czynnosci sie poprawilo :stuck_out_tongue:

Widzę że mój post wzbudził wiele dyskusjii na forum :slight_smile: ale nadal nie wiem co z moim komputerem się dzieje:sprawdzałem antywirusem, szukałem innym programem koni trojańskich, zaktualizowałem windowsa. A komputer nadal pracuje jak pracował :frowning:

To sformatuj dysk ponownie i tyle… To z reguły pomaga :lol:

Może jak masz możliwość to przed formatem wsadz inne kości. Będziesz wiedział czy to nie przez to. :smiley: :smiley: :smiley:

A jak co to zgadzam się z kolegą format powinien pomuc. :smiley:

:frowning: nie za bardzo sie znam ale może jakiś spyware??

To całkiem możliwe. Kiedyś miałem jakiś acelerator pobierania plików który zaraz po uruchomieniu odpalał jakiś spyware który używał 100% procka. Wywaliłem to i komp zaczoł chodzić normalnie, a ten accelerator i tak ściągał pliki :stuck_out_tongue:

no zrobiłem sobie na nowo system i działa :slight_smile: (Acha nie skorzystałem z formatowania oferowanego przez windows przed instalką tylko wykorzystałem dyskietki z partition magic`a 7.0 :stuck_out_tongue: )

No to gratulujemy. Morał z tego taki że formacik jednak najlepszy :lol:

Oczywiście, że najlepszy :smiley: