Obciążony procesor

(WooQash) #1

Witam, od jakiś kilku dni mam problem z komputerem. Z początku przy starcie nie ładowały się wszystkie aplikacje, a połowa aplikacji z tray'a nie pokazywała się choć była podobno uruchomiona jak mi mówił Menedżer Zadań. Na chwilę obecną też coś jest nie tak, m.in. komunikator AQQ przy starcie nie reaguje. Ikonka jest w trayu, ale trzeba go zabić i uruchomić ponownie. Od kilku dni zauważyłem dziwną tendencję do przeciążania procesora. Np. teraz prawie 30% zużywa Przerywanie systemowe - co to jest ? Przykładowo pisanie z kimś przez wspominane AQQ oraz słuchanie muzyki kończy się sporymi krzakami w AIMPie. Dzisiejsze odpalanie gry GTA IV zakończyło się hardym resetem gdyż praktycznie zerowy FPS spowodował nie możność wykonania żadnej reakcji. W pierwszych dniach tych przygód dwukrotnie skanowałem komputer antywirusem - nic nie wykrył. Teraz nie wiem jak wygląda sytuacja, ale nie instalowałem czegoś z niewiadomego źródła.

(mb2707) #2

Wyłącz najlepiej wszystkie aplikacje które sie uruchamiaja przy starcie. W menu start w uruchom wpisz msconfig i tam w zakładce uruchamianie wyłącz wszystkie i zobacz efekty i zrestartuj kompa.

(WooQash) #3

Zrobiłem to i odznaczyłem to co nie potrzebne i przy starcie wszystko jest ok. Zawuażyłem, że te Przerwania Systemowe robią się gdy odtwarzam coś we Flashu.

(mb2707) #4

Odinstaluj adobe flash playera i zainstaluj ponownie. To samo zrób z kodekami do filmów jeśli używasz jakiegoś zbioru różnych. Ja polecam od siebie K-Lite Mega Codec Pack 5.70 bo ta najnowsza czyli 5.83 u mnie coś nie działała :frowning:

A pozatym polecam O wszystkim co najistotniejsze - Optymalizacja by Cyba91 część 1 i część 2