Obciążony Windows Update - nie wykrywa nowych aktualizacji

Witam. Ostatnio reinstalowałem Vistę HP x64. Jako, że płytkę mam z “gołą” Vistą, to zmuszony byłem do pobierania wszystkich łatek wraz z dwoma Service Packami poprzez Windows Update. Czytałem, że WU trzyma jakieś dane dotyczące pobieranych aktualizacji w folderze C:/Windows/ SoftwareDistribution. Zauważyłem, że po tych aktualizacjach i doprowadzaniu Visty od gołego stanu do stanu z SP2 wspomniany wcześniej folder SoftwareDistribution urósł do rozmiarów 7,5GB :!: Poza tym nie jestem pewny czy po zainstalowaniu drugiego już Service Packa nie powinno być więcej drobniejszych aktualizacji, bo Windows Update po SP2 wyszukał mi ich tylko kilka, a przecież SP2 był chyba wydany ze dwa lata temu… :?

Co dokładnie zawiera folder SoftwareDistribution :?: Czy jego zawartość musi znajdować się na dysku w stanie nienaruszonym :?: Czy są to ważne pliki, czy można je usunąć, żeby odzyskać trochę wolnego miejsca na dysku :?:

Osobiście usuwam wszystko, co jest w adresie: C\Windows\SoftwareDistribiution\ Download Nie zauważyłem żadnego problemu z tym związanego. Gdzieś czytałem zdanie, że można usuwać wszystko z całego folderu SoftwareDistribution, ale z ostrożności tego nie robię.

Wykonaj ten trik http://www.poradykomputerowe.pl/optymal … ack-2.html napewno zwolni się troche GB :wink:

@szczepaniak5315 , dzięki znam tą metodę. Czyściłem system po instalacji zarówno Service Packa pierwszego jak i drugiego.

@Poraj czyli ten podfolder Download mogę spokojnie wyczyścić :?: Bo nie chciałbym jakichkolwiek problemów z aktualizacjami Windows Update w przyszłości

Oczywiście! Spokojnie!