Obcy komputer podpięty pod Livebox

Witam.

Mam Neostradę w Orange. Używam Liveboxa 2.0. Przed chwilą w ustawieniach Liveboxa zauważyłem, że jest do niego podpięty jakiś komputer, nienależący do mnie. Nie jest to na pewno żaden mój sprzęt (tablet, smartfon itd.). Jest oznaczony symbolem PC4. Według schematu w ustawieniach (wchodząc na 192.168.1.1) komputer jest podpięty poprzez sieć przewodową. Tymczasem ja nigdy w życiu żadnego komputera “przewodowo” nie używałem. Zawsze korzystam tylko z wifi. Mój komputer działa normalnie, niczego dziwnego nie zauważyłem. Przez chwilę myślałem, że to włamanie na router. Ale mieszkam w domu jednorodzinnym, na wsi. Nie sądzę, żeby ktoś mi się włamał.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia Liveboxa to niestety nie znam się na tym w ogóle. Są takie jak na każdym Livebox’ie 2.0 “od nowości”. Niczego nigdy nie zmieniałem.

 

Może ktoś z użytkowników na forum wie skąd się wziął ten komputer PC4. I jak usunąć to z liveboxa?

Będę wdzięczny za pomoc.

zmień hasło na początek i poprzypisuj  kompy w twojej sieci po MAC adresach

OK, problem rozwiązany.

Okazuje się, że ten komputer PC4 to dekoder Orange. Dekoder mam podpięty do Liveboxa od jakichś 5 lat, a dopiero wczoraj po raz pierwszy wyświetlił mi się w podłączonych urządzeniach… W dodatku jako komputer…

Nie wiem czemu tak się stało, ale grunt, że sytuacja się wyjaśniła. :smiley: