Obniżanie bitrate plików MP3

Witam

Poszukuję programu który zmniejszałby bitrate plików MP3 bez dekompresji i ponownej kompresji ale poprzez usuwanie nadmiarowej ilości danych z pliku.

A to nie ma żadnego sensu, dlatego że te “nadmiarowe” dane zazwyczaj są wielkości 1-5kb i po ich usunięciu Mp3 pozostaje praktycznie w takiej samej wielkości jak przed usunieciem.

Może źle nazwałem te dane. Chodzi o to żeby program usuwał tyle bitrate ile potrzeba do uzyskania niższego bitrate. Nie wiem czy coś takiego istnieje.

A ja dalej zbyt nie czaje ;]

Nie lepiej samemu zmienić bitrate ??

Widzieliście kiedyś program mpTrim? On potrafi zmieniać głośność utworu, robić fade-in i fade-out oraz przycinać plik MP3 bez dekompresji i ponownej kompresji. Chodzi mi o program który podobnie obniżałby bitrate np. z 256kbps na 128kbps.

foobar

-> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=650&t=24

Niestety w Foobarze nie znalazłem funkcji która robiłaby to co chciałem. Jest konwersja ale utwór jest ponownie kompresowany. Udało mi się po długich poszukiwaniach odnaleźć jednak to “4Musics MP3 Bitrate Changer 2.0”. Zmiana bitrate następuje w ciągu około 5 sekund więc dekompresja i kompresja nie zachodzi.