Obniżenie pingu internet 150 MB/s 5G Wifi

Hej,

Chciałbym zoptymalizować połączenie i również obniżyć ping taki speedtest pokazuje niby w okolicach 40 ms, w takim cs go mam zazwyczaj 50. Mój znajomy z innym komputerem w innej dzielnicy ma internet 70 Mb/s i średnio ping 12-16. Zależało by mi na maksymalnym zniwelowaniu opóźnień, podajcie rady konfiguracyjne ewentualnie sprzętowe płyta i procesor?

 

Mam internet z Virgin Mobile, Wielka Brytania Sheffield. Jest na światłowodzie (150 Mb/s w umowie odbieram ja i kilka osób ale oni głównie przez 2g z telefonów, ja przez kanał 5G z komputera PC).

 

 

5509090393.png

przy powtórce rezultat lepszy ale wynik chciałbym poprawić w grach online (CS GO)

5509150412.png

Specyfikacja routera Virgin Media Superhub 2ac- http://www.expertreviews.co.uk/networks/wireless-routers/1402804/virgin-media-superhub-2ac-review

WIFI odbiornik na płycie głównej- TP-LINK N900 http://www.tp-link.us/products/details/TL-WDN4800.html#specifications

 

Komputer PC:

Windows 10 x64Bit, Ram DDR 3 1600 Mhz 4x2GB Kingston, Dysk systemowy 55 GB SSD WD /25GB wolnych oraz x2 1tb HDD Dyski WD. Procesor amd phenom ii x4 965 3.2 GHz. Karta graficzna AMD Radeon HD 7800 2gb. Zasilacz Silentium PC Deus G1 600 W. płyta gigabyte ga-970a-ud3 rev 1.1, Avast Internet Security 2014 z ważną licencją, Wifi- TP-LINK N900

 

PS: jest sporo podobnych tematów ale gdy widzę temat z 2009 roku z początkiem zdania “mam szybki internet 1 Mb/s i ping 130” to dalej przestaję czytać…

Hejka, ja miałem podobny problem, ale w Londynie z internet od BT UK. A dokładnie pingi wysokie, momentami router nie chciał ściągać całą mocą łącza, a przez wifi w ogóle kiepsko to chodziło. Nie wspomnę o rozłączaniu internetu. BT przysłało mi kilka routerów i zawsze ta sama sytuacja.

Ktoś na forum polecił mi wymianę routera na jakiś konkretny. No to wymieniłem router na UBIQUITI EdgeRouter Lite-3 i sporo się poprawiło. Fakt to jest router bez WIFI, ale ja dokupiłem access pointa i jest naprawdę dobrze.

 

Możesz sprawdzić jak to Ci działa po kablu? I podać wyniki.

Również jeśli masz taką możliwość to pożycz od kogoś jakiś lepszy router i sprawdź jak to wtedy działa.

Jak wpsomniano już - sprawdź najpierw na kablu.