Obniżka cen komputerów w lutym?

(Baner) #1

Elo,

Czytałem tu gdzieś na forum, że lutym 2009 ma być jakaś obniżka cen podzespołów komputerowych. Wie ktoś coś o tym? I ewentualnie ile % miała by ta obniżka obejmować i jakie części? Bo na razie się wstrzymam do 10.

(Blotny) #2

Kto wie? Złotówka w dół na łeb na szyję, zobaczymy jak będzie. Możesz ryzykować, ale wątpię by były jakieś spektakularne skoki cen.

(Rayearth) #3

teraz ceny sa na pewno wyzsze niz na samym poczatku stycznia wiec nawet jesli pojda w dol to tylko cena wroci do normy

(Technik Elektro) #4

to są niczym nie poparte dywagacje :wink: jedno jest pewne - komponenty podrożały i to dość zauważalnie.

(Baner) #5

No niestety w lipcu 2008 Radeon 4850 był za 450zł... Quad 6600 za mniej niż 500zł... To były czasy ;D

(Blotny) #6

A teraz e8600 za 1200 :o . Może jak tako do marca spadnie [-o<

(fiesta) #7

Wasz dywagacje są o kant :dupa: rozbić do czasu umocnienia się złotówki i jej stabilnego kursu względem dolara.

Ale patrząc na to co się dzieje na rynku walutowym na 90 % bym na to nie liczył.

(Rayearth) #8

moj sprzet zakupilem w komputroniku za 7000 a teraz ten sam zestaw kosztuje 7500...

jak stanieje cos w lutym to na pewno nie na tyle zeby zejsc ponizej 7000 wiec bedzie tak jak juz napisalem wczesniej

(Blazejwitowski) #9

nikon i canon od lutego wprowadzają podwyżki - od 5 do 30%

rynek komputerowy też pewnie poczyni takie kroki

(Blotny) #10

blazejw , to bardziej branża aparatów forograficznych.

(Baner) #11

okey, ale sam tego nie wymyśliłem tylko przeczytałem na tym forum. Pewnie obniżki nie będzie. Oby tylko ceny nie skoczyły...

(system) #12

Co z tego że np. Intel obniża ceny procesorów skoro u nas zanim te ceny zejdą do tego poziomu to wyjdą nowe procki ;]

(mati75) #13

Sierpień 2008 - e5200 199 zł. Stan na czas pisania posta: 315,00 zł. Nie zdziwił bym się jak by doszło do 400 zł. No i co ameryńce ze światową gospodarką zrobili szkoda gadać :x

(system) #14

Wychodzi na to że ja w lipcu kupiłem płytę i procka za pół darmo :slight_smile:

(mati75) #15

Ja tylko 100 zł straciłem dzisiaj patrze: http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asu ... ,id,66665/ . A pół roku temu dałem za niego 2999.