Obniżka cen konsol w nowym roku?

Witam, słyszałem, że od 1 stycznia 2008 ceny PS3 mają znacząco spaść (odpowiedź na zniżki xboxa 360). Ale czytałem również, że Microsoft również szykuję się do jeszcze bardziej konkurencyjnych cen swoich konsoli. Wiecie coś na ten temat?

W empiku jakiś czas temu sprzedawano xboxy 360 Arcade za 799zł, dzwoniłem do Empiku i powiedzieli, że wszystkie od razu poszły. Spytałem się czy będzie jeszcze u nich ta promocja, a pan z działu Multimedia oświadczył mi (przeciek), że dostawa od Microsoftu nastąpi 1 stycznia. Dotychczas mają wyprzedawać to co mają na magazynach w normalnych cenach.

Co o tym sądzicie? Może wiecie co się szykuję? :wink:

W MediaMarkcie mają konsole XBOX 360 hurtowo za 650zł od sztuki wersja Arcade, powinni wystawiać po 750 ale jest po 899. Czyli zgarniają troszkę dla siebie.

Od 1 stycznia będzie dostawa nowych konsol PS3 jak i XBOX 360 z rokiem produkcji 2007 (obecnie następuje wyprzedaż rocznika 2006)

PS3 może stanieć nawet do 1000zł a XBOX 360 do 500 ale są to ceny hurtowe od dostarczyciela.

Tyle wiem ze źródeł marketingowych MediaMarktu.

Proponuje poczekać do połowy stycznia lub lutego z zakupem.

w sklepie Ultima.pl xbox 360 CORE za 699 zł link poniżej.

http://www.ultima.pl/Xbox_360_Wersja_CORE_gra_Fusion_Frenzy_2/i3109/

Na pewno stanieją w nowym roku, ale na bank nie będzie to drastyczna obniżka!

ale CORE ma stary procesor, i jest bez bezprzewodowego pada :stuck_out_tongue:

Tak wersja CORE ma stary procesor który na 96% wysiądzie w przeciągu 2lat. Są to wadliwe egzemplarze z roku 2006 (tak zwane 3 red lights) dlatego producent wydał wersje ARCADE ( zamaskowany CORE) aby pozbyć się raz na zawsze wadliwych produktów za niską cene i wprowadzić na rynek nową taśme produkcyjną z roku 2007 z wyjściami HDMI oraz z procesorem 65nm który wydziela mniej ciepła i jest praktycznie bezawaryjny.

Tyle na temat XBOXA 360

Zastanawia mnie tylko, dlaczego we wszystkich sklepach (Empik, Komputronik) jak ludzie wykupili XBOXY 360 Arcade i sprzedawaly się bardzo dobrze (szczegolnie w empiku) to produkty są niedostępne. Pochodziłem trochę, zapytałw Empiku czy konsole w wersji Arcade będą jeszcze u nich dostępne, a pan powiedzial, że produkt jest niedostępny (nie mogą go nabyć). W komputroniku taka sama sytuacja. Czyżby pozbywali się ich na magazynach by wprowadzić jakąś super ekstra promocję lub nowe modele konsol (Core -> Arcade ->?) ?

Zgadzam się z "kwasna pikla " Core mają starego i wadliwego procka, ale niema nic za darmo,chcesz lepszego musisz dopłacić, a jak kogoś nie stać to musi poczekać trochę dłużej, albo kupić używanego! !!

Co roku tanieje sprzęt elektroniczny, czyli prawo Moore’a się sprawdza z roku na rok