Obniżona jakość filmów po zmianie systemu

Siema. Ostatnio przeniosłem się z Visty na 7 i filmy bardzo straciły na jakości tzn. jakieś takie pikselowate to wszystko. Nie wiem czego to wina ale sterowniki do karty graficznej są zaktualizowane a kodeki to k-lite codec pack. Bardzo proszę o pomoc.

a jaka jest rozdzielczość filmu

oraz rozdzielczość ekranu

sprawdź na vlc media Player(ma własne kodeki)

To i tak chyba nie pomoże ponieważ filmy są takie same jak były wtedy i monitor również ale po prostu jakość się pogorszyła.

Napisałbym ci, żeby wyrzucić (ważne) k-lite i zainstalować CCCP, ale boję się, że zakrzyczałaby mnie masa ludzi nieznająca nawet przeznaczenia poszczególnych komponentów paczek kodekowych :roll:

Przydałaby się też informacja o programie, w którym próbujesz odtwarzać film i coś o samym filmie (kontener, kodek). Być może pomogłoby też zaktualizowanie DirectX-a i sprawdzenie konfiguracji sterowników graficznych, czy coś nie porobiło się ze sprzętowym przyspieszeniem odtwarzania.

Odtwarzam w real playerze, directx zaktualizowany a w ustawieniach grafiki raczej wszystko gra. To mówisz wgrać te cccp? Nie no ta jakość mnie dobija…

sprawdz na vlc media player

http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-p … 13060.html

on ma własne kodeki i z innych nie korzysta więc będziemy mogli wykluczyć program i kodeki

Wielkie dzięki. Zainstalowałem te VLC media player i jest o niebo lepiej. Powiedzcie mi jeszcze tylko czy jest w tym programie taka funkcja żeby zrobić obraz wide żeby było na pełny ekran bez pasów tak jak można to robić w real playerze. Jeszcze raz dzięki :slight_smile: