Obraz dysku zewnętrznego

(Kontakt) #1

Kupiłem jakiś czas temu dysk zewnętrzny 2,5". Przyszedł czas na backup. Pomyślałem, że zrobię po prostu obraz całego dysku i będę go trzymał na stacjonarnym i laptopie. Jednak ku mojemu niemiłemu zaskoczeniu wszystkie programy do obrazów, które miałem nie widzą go i nie chcą go zobrazować.

Moje pytanie dotyczy jakiegoś programu (bądź np. płytki) którą będę mógł to wykonać. Teoretycznie mogę przerzucić te 200Gb na jakąś partycję i wtedy zrobić obraz, partycji, ale to się trochę mija z celem :slight_smile:

(Jjoasz) #2

nie bardzo rozumiem o co chodzi... skoro mozesz dane skopiowac, to po co obraz? system masz tam jakis czy jak?

(Kontakt) #3

Dlaczego mam iść na łatwiznę, zamiast znaleźć sposobu? :slight_smile:

Dane mogę skopiować, ale przecież to trochę paranoiczne. Kopiować dane i dopiero robić obraz. Dysk zewnętrzny to 500Gb, a wolnego mam z 180 na laptopie, więc jak przekroczę tą ilość na dysku to już ten sposób odpadnie. Dlatego szukam sposobu, jak zrobić obraz całego zewnętrznego dysku twardego.

(Jjoasz) #4

obraz oznacza tyle, iz dysk/partycja jest kopiowana bit w bit... wiec tak, czy siak musisz miec gdzies 500GB wolnego miejsca na obraz 8)

(SilberPunkt) #5

@clockwork

Przecież jest jeszcze kompresja. Nawiasem mówiąc nie spotkałem się jeszcze z aplikacją do robienia obrazów dysków/partycji robiących obrazy o pojemności dysku/partycji. Obrazy miały co najwyżej pojemność zgromadzonych danych na danym dysku/partycji.

@MrPigmej

Napisz jakich aplikacji użyłeś do zrobienia obrazu dysku.

:roll:

(Kontakt) #6

@SilberPunkt

Chociażby płatnego oryginalnego Norton Ghost 15.0, ale nie posiada on opcji obrazu zewnętrznego dysku. Próbowałem coś kombinować również Hirens' Boot CD, ale nie znalazłem narzędzia do tego.

(Jjoasz) #7

widocznie nie zauwazyles ' bit w bit'... 8)

obraz dysku/partycji to co innego niz backup - ten moze byc kompresowany i z regoly programy wykonujace owy, stosuja wlasne 'kodowanie', czyli taki backup moze byc odczytany tylko przez ten program a nie inny

niektore darmowe programy kopiuja wlacznie z wolnym miejscem, np. DriveImage :roll:

ps. @Autor - wyciagnij dysk z obudowy i podlacz do komputera stacjonarnego, ew. po e-SATA... wtedy programy 'zobacza' dysk :slight_smile:

(Kontakt) #8

@clockwork

dysk, 2,5" musiałbym podważać obudowę :slight_smile: