Obraz dysku zewnętrznego

Kupiłem jakiś czas temu dysk zewnętrzny 2,5". Przyszedł czas na backup. Pomyślałem, że zrobię po prostu obraz całego dysku i będę go trzymał na stacjonarnym i laptopie. Jednak ku mojemu niemiłemu zaskoczeniu wszystkie programy do obrazów, które miałem nie widzą go i nie chcą go zobrazować.

Moje pytanie dotyczy jakiegoś programu (bądź np. płytki) którą będę mógł to wykonać. Teoretycznie mogę przerzucić te 200Gb na jakąś partycję i wtedy zrobić obraz, partycji, ale to się trochę mija z celem :slight_smile:

nie bardzo rozumiem o co chodzi… skoro mozesz dane skopiowac, to po co obraz? system masz tam jakis czy jak?

Dlaczego mam iść na łatwiznę, zamiast znaleźć sposobu? :slight_smile:

Dane mogę skopiować, ale przecież to trochę paranoiczne. Kopiować dane i dopiero robić obraz. Dysk zewnętrzny to 500Gb, a wolnego mam z 180 na laptopie, więc jak przekroczę tą ilość na dysku to już ten sposób odpadnie. Dlatego szukam sposobu, jak zrobić obraz całego zewnętrznego dysku twardego.

obraz oznacza tyle, iz dysk/partycja jest kopiowana bit w bit… wiec tak, czy siak musisz miec gdzies 500GB wolnego miejsca na obraz 8)

@clockwork

Przecież jest jeszcze kompresja. Nawiasem mówiąc nie spotkałem się jeszcze z aplikacją do robienia obrazów dysków/partycji robiących obrazy o pojemności dysku/partycji. Obrazy miały co najwyżej pojemność zgromadzonych danych na danym dysku/partycji.

@MrPigmej

Napisz jakich aplikacji użyłeś do zrobienia obrazu dysku.

:roll:

@SilberPunkt

Chociażby płatnego oryginalnego Norton Ghost 15.0, ale nie posiada on opcji obrazu zewnętrznego dysku. Próbowałem coś kombinować również Hirens’ Boot CD, ale nie znalazłem narzędzia do tego.

widocznie nie zauwazyles ’ bit w bit’… 8)

obraz dysku/partycji to co innego niz backup - ten moze byc kompresowany i z regoly programy wykonujace owy, stosuja wlasne ‘kodowanie’, czyli taki backup moze byc odczytany tylko przez ten program a nie inny

niektore darmowe programy kopiuja wlacznie z wolnym miejscem, np. DriveImage :roll:

ps. @Autor - wyciagnij dysk z obudowy i podlacz do komputera stacjonarnego, ew. po e-SATA… wtedy programy ‘zobacza’ dysk :slight_smile:

@clockwork

dysk, 2,5" musiałbym podważać obudowę :slight_smile: