Obraz mruga, złe sterowniki..?

Witam.

Kiedyś nie miałem tego problemu, jednakże wcześniej używałem Windows Vista, jednak kiedy przyszła kolej pokombinować z IP, Vista nie dawał rady, więc postanowiłem zmienić system na Windows XP. I tu praktycznie zaczął się mój problem - karta graficzna to ATI Radeon XPress 1250, więc zainstalowałem Windows XP, wszystko było w porządku do czasu, kiedy nie przyszedł czas na zainstalowanie sterowników z płytki dostarczonej przy zakupie komputera, a więc wszystkie sterowniki zostały zainstalowane pomyślnie, więc czas na … zabawę? Nie, ponieważ z nie wiadomych przyczyn, po zmianie rozdzielczości ekranu, nie które programy po prostu powodują “mruganie ekranu”, nie mam pojęcia jak to dokładnie opisać, ale przy ruchu myszką na tle owego programu obraz po prostu zaczyna mrugac (chwilowe czarne paski), ciekawym faktem jest to, że jeśli chciałem nagrać to programem przechwytującym obraz z ekranu (SnagIt, HyperCam) na filmiku WSZYSTKO jest OK! I to jest dziwne… Przydarza się to także, gdy wyloguję użytkownika, i komputer postoi z kilka godzin, wtedy też jest gwałtowne “mrugnięcie” i po sprawie. Nie wiem, czy rozumiecie o co mi chodzi, bo naprawdę trudno jest to opisać, jeśli potrzebujecie jakiś dogłębnych informacji to piszcie, dodam , że temperatury są w porządku.

Pozdrawiam.

nie napisałeś co to za komputer ale sterowniki powinny coś zmienić poszukaj z Ati lub sterowniki OMEGA. Najlepiej sprawdż producenta karty i znajdź sterowniki na stronie (pierw odinstaluj te co masz).

I jeszcze jedno czy masz wgrane sterowniki do wszystkich urządzeń może to źle działający sterownik jakiegoś innego urządzenia. Sterowniki muszą być pod XP nie pod viste.A jak mruga to może sterownik nie działa (ale wtedy jest efekt takiego slide i mruga)

Producent karty to Ati Technologies Inc.

A co do sterownika innego urządzenia, to generalnie, jak usunę sterowniki od grafiki to automatycznie wszystko działa poprawnie… tylko gorzej z płynnością. Z tego co wyczytałem, to sterowniki te są przeznaczone dla obu systemów operacyjnych. No i właśnie mam efekt tak jak mówisz “slide i mruga”. Możesz podać jakieś namiary skąd najlepiej ściągnąć najnowsze sterowniki?