Obraz na monitorze staje się czarny

Mam problem z monitorem. Przedwczoraj wieczorem podczas korzystania z komputera obraz stał się czarny, nic nie było widać. Nie wiedząc co robić wyłączyłam komputer przyciskiem w jednostce. Wytłumaczyłabym sobie ten ciemny obraz na monitorze tym, że komputer chyba z pół dnia był cały czas włączony ( jak często się to zdarza) więc monitor może się przegrzał (?). Ale wczoraj rano byłam przy kompie maksymalnie z 15 min, gdy obraz stał się czarny. Można było dostrzec jeszcze lekko zarysowany obraz. Zauważyłam cień paska startu, ale nie widziałam dobrze kursora, żeby kompa wyłączyć. Znów kliknęłam guzik na jednostce. Teraz spieszę się z pisaniem, żeby posta wysłać :wink: (dlatego przepraszam jeśli to zły dział, lub nazwa tematu).

Czy monitor kończy swój żywot (ma już z 9 lat)? Co może być problemem? Naprawiać, czy lepiej kupić nowy?

Proszę o pomoc

Dodam jeszcze, że po wyłączeniu kompa okienko “no signal” pojawiło się w pełnej krasie, rażąc soczystością kolorów.

Spróbuj podłączyć monitor do innego komputera a będziesz wiedzieć czy to on stanowi problem.

Jeżeli na innym komputerze monitor będzie działać poprawnie, sprawdź kartę graficzną w swoim komputerze.

Po podłączeniu do innego komputera monitor wytrzymal mniej niż 5min. Co może stanowić problem? Naprawiać staruszka czy kupić nowy?

Prawdopodobnie monitor będzie kwalifikować się do wymiany bądź naprawy (nie wiem jakie mogą być koszty i czy jest to opłacalne). Choć możesz jeszcze spróbować podłączyć inny kabel do monitora.

Czy po podłączeniu innego monitora do komputera wszystko działa poprawnie?

Nie mam możliwości aby podłączyć inny monitor.

Nastawiam się już raczej na kupno nowego monitora.

Byłam bardziej przekonana, że to monitor szwankuje, bo komputer jeszcze mlody, ma 2lata i problemow z nim nie było.