Obraz nie przesuwa się płynnie w przeglądarkach

(Starchris) #1

Witam wszystkich bardzo serdecznie

(Voxal) #2

A czy próbowałeś zmniejszyć odświeżanie? Producent podaje że maks 60Hz.

Przeglądając specyfikacje dla tej płyty nie moge znaleść modelu zintegrowanej grafiki, zakładam że dla niej masz też najnowszy sterownik.

(Mistrzkun) #3

Spróbuj zmieniać odświeżanie.Wloz stara grafikę do nowego kompa i sprawdź.Podejrzewam że dałeś za duże odświeżanie i grafika nie nadąża.

(Starchris) #4

Tak próbowałem i najniższa możłiwa to 50 Hz i tak samo się dzieje, przy HD brakuje płynności, a przy najniższych rozdzielczościach śmiga aż miło.

To jest Intelowska HD 4600 (GT2). Najpierw instalowałem z płyty, a potem ze strony producenta, ale nic się nie zmieniło.

No właśnie już nie mam możliwości, bo komputer już oddałem i jest daleko ode mnie.

(Mistrzkun) #5

Czyli zapewne karta nie wyrabia.Musisz spróbować na innej.

(Starchris) #6

Ok. Dzięki za info, w takim razie wezmę w miarę wydajną karte, aby tylko na 100% samo przewijanie było płynne.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-rev-2-0-gv-r777oc-1gd-456181/

(Mistrzkun) #7

Pierw wsadź inną sprawną i czy problem zniknie.Przy tej karcie co podales i twoim procku zapewne uruchomisz i gry (tegoroczne)

(Starchris) #8

Poważnie, nie mam już jak sprawdzić, a nowa karta i tak się sprzyda, jak przyjdą czasem dzieciaki, to przynajmnije w LoLa czy Fife na full zagrają. Jak to nie pomoże, to bedziemy później kombinowac co dalej.

(Mistrzkun) #9

Na full to trzeba dołożyć do wersji 2GB bądź nowszego HD 7790.No nic ja nie gwarantuje że zmiana karty pomoże ale jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna.

(Starchris) #10

Wymieniłem kartę graficzną i jest o niebo lepiej, lecz i tak jak dam rozdzielczość na np 1024x768 to przesuwanie obrazu w przeglądarkach i tak jest zauważalnie szybsze i bardziej płynniejsze. Dołożyłem mu jeszcze kolejne 4 GB Ramu i razem z kartą 7770 cały system dostał zauważalnego kopa, wszystko się szybciej otwiera i zamyka, a sam system jak startował 15 sekund, to teraz robi to w 11 sekund.

Dla mnie to jest bardzo dziwne, że przy mojej konfiguracji nowego komputera, pracując na dsyku SSD widać różnicę między przesuwaniem obrazu w samych tylko przeglądarkach w niskich rozdzielczościach, a HD. Sprawdzałem na innym monitorze i jest tak samo. Sprawdzę jeszcze na telewizorze HD, jeśli tam będzie tak samo, to już nie wiem, może dysk mam walnięty.

(Fanboj O) #11

Spróbuj na chwilę odinstalować “Comodę”. Odinstalować, a nie wyłączać. Po odinstalowaniu restart komputera i po restarcie chwilę sprawdź czy w przeglądarce ładnie się przewija.

Nie przesadzajmy z tymi kartami graficznymi. Fakt, zintegrowana w procesorze integra Intela jest słaba do gier, ale scrolowanie tekstu w przeglądarce internetowej w rozdzielczości HD nie wymaga jeszcze superakceleratora 3D.

(Starchris) #12

To niestety też nic nie dało. Najważniejsze, że z nową kartą jest ok i jest przyzwoicie płynnie. Może w przyszłości wymienię kartę na pokroju GTX 760 - 770, to wtedy wszystko będzie takie jakie powinno być.

Podsumowując na moim przykładzie widać, że przeglądanie Internetu w HD na Intelowskiej Integrze to rzecz nie do pogodzenia. Albo ta integra to ściema albo ma tak złą optymalizację, że tylko w grach się dobrze prezentuje, a cała reszta leży.

Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

(Mistrzkun) #13

Jeszcze dodam że przy zmianie na GTX 760 - 770 będą inne karty w tym czasie zapewne ( tańsze i lepsze 0).Dodam iż ten zasilacz będzie przy słaby do lepszych kart pokroju GTX 760 - 770 i należy go wymienić np na XFX Core 550 W.

(Starchris) #14

Też nad tym trochę myślałem i w sumie nie ma na co czekać. Zamówiłem wymianę mojej karty na R9 270x. Nie mam zamiaru dopłacać 140 zł na kartę, która będzie tylko o około 7 do 10% bardziej wydajna, czyli  GTX760. Dla moich celów jest to kompletnie nie opłacalne.

Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem mój problem na telewizorze Samsung (32 cale Full HD) i na integrze przeglądanie Internetu w przeglądarkach jest na poziomie 15 do 20 FPS, a gdy włożę kartę, to wszystko wzrasta powyżej 30 czy 40. Tak więc mój problem, to kwestia tylko karty graficznej, choć w życiu bym się nie spodziewał, że integra nie da sobie rady z płynnym wyświetlaniem i przeglądaniem samego tylko Internetu w przeglądarkach.

(Mistrzkun) #15

Teraz to dałeś do pieca xD.Musisz jednak zmienić zasilacz do tej karty.Do tego zestawu polecę Ci XFX Core 550W.Do tego możesz zmienić chłodzenie procesora na np Venom Medusa i z takim prockiem zasilaczem i kartą możesz bawić się w niezłe OC komputera.Co do karty napisałeś R7 290X a podales linka do R9 270X to która w końcu?? Lecz i tak radzę wymienić tego Corsaira VS 450 na XFX Core 550 gdyż może ciężko być na corsairu z dość mocna karta i prockiem.

(Starchris) #16

Pomyliłem się, to jest R9 270X. W OC na pewno nie będę się bawił, dlatego nie potrzebuje zmiany chłodzenia na procesor, a zasilacz w zupełności wystarczy. Przecież on ma około 410 W na linii 12V, sama karta weźmie około maks 180W, procesor 80, więc zostaje 150 W na pozostałe komponenty. Moim zdaniem w zupełności to wystarczy.

(Mistrzkun) #17

I jeszcze około 50w na resztę czyli około 100 zostanie.A komputer najlepiej pracuje gdy zasilacz chodzi z połową mocy w zapasie.Wtedy też zasilacz jest cichszy.Nie wiadomo czy Corsair dostarczy odpowiednią moc do karty.Wymien go na XFX wyżej wymienionego.

(Starchris) #18

Jeśli będzie źle, to faktycznie go wymienie, na razie przetestuje kartę na obecnym zasilaczu.

EDIT

Właśnie miałem kliknąć, gdy tu cena nagle poszybowała o 50 zł w górę. W takim razie rezygnuję i biorę poniższą kartę.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270oc-2gb-gv-r927oc-2gd-617303/

(Robert Michalski) #19

witam, 

mam dokładnie ten sam problem i zbliżoną płytę główną GIGABYTE B85-HD3 (bez dodatkowej karty graficznej)

czy zmiana karty grafiki przyniosła oczekiwaną poprawę ???

(Starchris) #20

Tak oczywiście. Problemem była tylko i wyłącznie karta graficzna. Po włożeniu R9 270X wszystko wróciło do normy.