Obraz nie przesuwa się płynnie w przeglądarkach

Witam wszystkich bardzo serdecznie

A czy próbowałeś zmniejszyć odświeżanie? Producent podaje że maks 60Hz.

Przeglądając specyfikacje dla tej płyty nie moge znaleść modelu zintegrowanej grafiki, zakładam że dla niej masz też najnowszy sterownik.

Spróbuj zmieniać odświeżanie.Wloz stara grafikę do nowego kompa i sprawdź.Podejrzewam że dałeś za duże odświeżanie i grafika nie nadąża.

Tak próbowałem i najniższa możłiwa to 50 Hz i tak samo się dzieje, przy HD brakuje płynności, a przy najniższych rozdzielczościach śmiga aż miło.

To jest Intelowska HD 4600 (GT2). Najpierw instalowałem z płyty, a potem ze strony producenta, ale nic się nie zmieniło.

No właśnie już nie mam możliwości, bo komputer już oddałem i jest daleko ode mnie.

Czyli zapewne karta nie wyrabia.Musisz spróbować na innej.

Ok. Dzięki za info, w takim razie wezmę w miarę wydajną karte, aby tylko na 100% samo przewijanie było płynne.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-rev-2-0-gv-r777oc-1gd-456181/

Pierw wsadź inną sprawną i czy problem zniknie.Przy tej karcie co podales i twoim procku zapewne uruchomisz i gry (tegoroczne)

Poważnie, nie mam już jak sprawdzić, a nowa karta i tak się sprzyda, jak przyjdą czasem dzieciaki, to przynajmnije w LoLa czy Fife na full zagrają. Jak to nie pomoże, to bedziemy później kombinowac co dalej.

Na full to trzeba dołożyć do wersji 2GB bądź nowszego HD 7790.No nic ja nie gwarantuje że zmiana karty pomoże ale jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna.

Wymieniłem kartę graficzną i jest o niebo lepiej, lecz i tak jak dam rozdzielczość na np 1024x768 to przesuwanie obrazu w przeglądarkach i tak jest zauważalnie szybsze i bardziej płynniejsze. Dołożyłem mu jeszcze kolejne 4 GB Ramu i razem z kartą 7770 cały system dostał zauważalnego kopa, wszystko się szybciej otwiera i zamyka, a sam system jak startował 15 sekund, to teraz robi to w 11 sekund.

Dla mnie to jest bardzo dziwne, że przy mojej konfiguracji nowego komputera, pracując na dsyku SSD widać różnicę między przesuwaniem obrazu w samych tylko przeglądarkach w niskich rozdzielczościach, a HD. Sprawdzałem na innym monitorze i jest tak samo. Sprawdzę jeszcze na telewizorze HD, jeśli tam będzie tak samo, to już nie wiem, może dysk mam walnięty.

Spróbuj na chwilę odinstalować “Comodę”. Odinstalować, a nie wyłączać. Po odinstalowaniu restart komputera i po restarcie chwilę sprawdź czy w przeglądarce ładnie się przewija.

Nie przesadzajmy z tymi kartami graficznymi. Fakt, zintegrowana w procesorze integra Intela jest słaba do gier, ale scrolowanie tekstu w przeglądarce internetowej w rozdzielczości HD nie wymaga jeszcze superakceleratora 3D.

To niestety też nic nie dało. Najważniejsze, że z nową kartą jest ok i jest przyzwoicie płynnie. Może w przyszłości wymienię kartę na pokroju GTX 760 - 770, to wtedy wszystko będzie takie jakie powinno być.

Podsumowując na moim przykładzie widać, że przeglądanie Internetu w HD na Intelowskiej Integrze to rzecz nie do pogodzenia. Albo ta integra to ściema albo ma tak złą optymalizację, że tylko w grach się dobrze prezentuje, a cała reszta leży.

Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

Jeszcze dodam że przy zmianie na GTX 760 - 770 będą inne karty w tym czasie zapewne ( tańsze i lepsze 0).Dodam iż ten zasilacz będzie przy słaby do lepszych kart pokroju GTX 760 - 770 i należy go wymienić np na XFX Core 550 W.

Też nad tym trochę myślałem i w sumie nie ma na co czekać. Zamówiłem wymianę mojej karty na R9 270x. Nie mam zamiaru dopłacać 140 zł na kartę, która będzie tylko o około 7 do 10% bardziej wydajna, czyli  GTX760. Dla moich celów jest to kompletnie nie opłacalne.

Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem mój problem na telewizorze Samsung (32 cale Full HD) i na integrze przeglądanie Internetu w przeglądarkach jest na poziomie 15 do 20 FPS, a gdy włożę kartę, to wszystko wzrasta powyżej 30 czy 40. Tak więc mój problem, to kwestia tylko karty graficznej, choć w życiu bym się nie spodziewał, że integra nie da sobie rady z płynnym wyświetlaniem i przeglądaniem samego tylko Internetu w przeglądarkach.

Teraz to dałeś do pieca xD.Musisz jednak zmienić zasilacz do tej karty.Do tego zestawu polecę Ci XFX Core 550W.Do tego możesz zmienić chłodzenie procesora na np Venom Medusa i z takim prockiem zasilaczem i kartą możesz bawić się w niezłe OC komputera.Co do karty napisałeś R7 290X a podales linka do R9 270X to która w końcu?? Lecz i tak radzę wymienić tego Corsaira VS 450 na XFX Core 550 gdyż może ciężko być na corsairu z dość mocna karta i prockiem.

Pomyliłem się, to jest R9 270X. W OC na pewno nie będę się bawił, dlatego nie potrzebuje zmiany chłodzenia na procesor, a zasilacz w zupełności wystarczy. Przecież on ma około 410 W na linii 12V, sama karta weźmie około maks 180W, procesor 80, więc zostaje 150 W na pozostałe komponenty. Moim zdaniem w zupełności to wystarczy.

I jeszcze około 50w na resztę czyli około 100 zostanie.A komputer najlepiej pracuje gdy zasilacz chodzi z połową mocy w zapasie.Wtedy też zasilacz jest cichszy.Nie wiadomo czy Corsair dostarczy odpowiednią moc do karty.Wymien go na XFX wyżej wymienionego.

Jeśli będzie źle, to faktycznie go wymienie, na razie przetestuje kartę na obecnym zasilaczu.

EDIT

Właśnie miałem kliknąć, gdy tu cena nagle poszybowała o 50 zł w górę. W takim razie rezygnuję i biorę poniższą kartę.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270oc-2gb-gv-r927oc-2gd-617303/

witam, 

mam dokładnie ten sam problem i zbliżoną płytę główną GIGABYTE B85-HD3 (bez dodatkowej karty graficznej)

czy zmiana karty grafiki przyniosła oczekiwaną poprawę ???

Tak oczywiście. Problemem była tylko i wyłącznie karta graficzna. Po włożeniu R9 270X wszystko wróciło do normy.