Obraz partycji systemowej

Witam, mam laptopa i chciałbym zrobić obraz partycji systemowej “czystego systemu”. Chciałbym obraz nagrać na płytę DVD, nie mam stacji dyskietek zatem płyta musiała by być bootowana, czy możecie mi coś dobrego zaproponować? Partycja NTFS.

Z góry wielkie dzięki.

Niezły jest Norton Ghost 2003. Można stworzyć dywisk bootowalny(Tworzymy obraz dyskietki z Norton Ghost np. w programie: ‘Wimage’ i wypalamy na płycie CD np. w programie Nero.) i nagrać obraz partycji systemowej na innej partycji (Dla czystego systemu operacyjnego to około 500 MB. Wczytywanie systemu z takiej partycji trwa około 20 sek.)

Można pozyskać równie dobry program do tego celu zdecydowanie mniejszym kosztem:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=53368

w laptopie nie mam stacji dyskietek zatem nie wystartuje ze startowej.

Polecam Acronis True Image:

fiesta , no niestety już nie można zamówić tego wydania, nakład wyczerpany :stuck_out_tongue:

:spoko:

kosior6 , a kliknąłeś w link? Był wyczerpany, ale chyba ktoś go doczerpał :stuck_out_tongue:

A może i tak, bo jak zaglądałem jakos tak 2 tygodnie temu to nic nie było :stuck_out_tongue:

Jeśli chodzi o tworzenie partycji dysku to można użyć programów:

Arconis True Image (lub coś w tym stylu - tego programu nie używałem)

Norton Ghost

Paragon Drive Backup (lub Hard Disk Manager - zawiera Drive Backup)

Paragon Exact Image

Myślę jednak, że jakby poszukać porządnie to jakiś darmowy by się też znalazł, szczególnie działający na podsystemie linuxowym, ale obsługujący ntfs.