Obraz partycji w Norton Ghost 2003

Witam serdecznie i proszę o radę w sprawie zrobienia obrazu partycji systemowej takim programem jak kiedyś Norton Ghost 2003. Długo z niego korzystałem lecz teraz muszę korzystać z innego ponieważ tamten już takich nowości nie obsługuje. Próbowałem kilku programów ale wszystko rozbija się o utworzenie dysku z którego mogę odpalić komputer w Dos-ie przy botowaniu i z tzw. czarnego ekranu przywrócić poprzedni obraz. (tak jak w NG 2003 kto robił to wie). Tworząc dysk startowy potrzebna jest stacja dyskietek ja już takowej nie posiadam a napędy optyczne podłączone są na SATA na pendrivie też nie idzie(USB 2.0). Proszę może ktoś coś doradzi.

Może Acronis True Image

Dlaczego na pendrive nie idzie, nie chcesz, czy nie możesz ?? Napisz konkretniej czego oczekujesz od takiego programu.

PS. Ja do takich celów używam PING-a bootowalnego z klucza USB.

Program Paragon jest świetny do tego i z dyskami sata tez sobie radzi a tu troche materiałów :

http://banita.pl/~pysiu/kopia/kopia.htmlhttp://banita.pl/~pysiu/paragon/para.html

program ten dostępny jest w czasopismach komputerowych i świetny jest :slight_smile:

Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję a zwłaszcza kol. “pysiu” ten artykuł jest świetny i będę z niego korzystał. Mam tylko jeszcze jedno pytanie odnośnie tego. Jeżeli nie będę miał nagranego obrazu na płytach DVD tylko na innej partycji to w jaki sposób przywrócić obraz przez botowanie komputera czyli z jakiej płyty startować komputer, czy jest jakaś specjalna płyta tak jak w była w Nortonie?

Program zalączony do gazet ma obraz płyty z dyskiem ratunkowym zqa pomocą którego odpalimy komputer z programem i wtedy sobie wybierzemy skąd mamy wziąć obraz kopi dysku czy z innej partycji czy z płyty :slight_smile:

W dniu 24.05.2008 , o godzinie 18:35 został dopisany post przez pysiu

drugi link pokazuje właśnie jak sie zniej uruchamia

:stuck_out_tongue:

Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc. To jest to wraca wiara w ludzi na których można zawsze liczyć. Dzięki i uważam temat za wyczerpany.

Witam, podpinam sie aby nie zaśmiecać działu.

Czy zna ktoś darmowy program do tego typu celu?? Nie znam sie na tym wiec może napiszę czego potrzebuje.

Zainstalowałem świeżą kopie windowsa xp pro sp3, sterowniki + programy, wprowadziłem osobiste ustawienia w systemie. Chciałbym zrobić kopie partycji systemowej na dvd i później np po formacie móc tą kopie przywrócić.

Durnoty --> kosz.