Obraz pliku-jak zrobić...aby nie było obrazu?

Witam :lol:

Mam problem. Otóz mam pewien plik. ten plik jest obrazem. ma rozszerzenie .mds i .md. Zrobiłem sobie aby było mi łatwie korzystac.

A teraz chciałbym odwrocic to. Otworz jak zrobic aby to co jest zrobione obrazem było normalnie?

Zeby nie było trzeba otwier :? ac tego obrazu pliku przez program tylko normalnie w folderze itp… Prosze o pomoc. :frowning:

najprosciej otworz plyte… kopiuj (ctrl + c) wybierasz folder wklej (ctrl + v) :stuck_out_tongue: a potem obraz plyty usun

Ja tego nie rozumiem? Jak to zrobić? Mam to nagrane na płycie i jak skopiuje to wtedy przekopiuje cały obraz? A mi chodzi o to aby to co jest w tym obraziue jakby wypakowac. I nic wiecej. A ta metoda co mi pan dał to chyba nie działać bedzie :slight_smile:

Obraz pliku zrobiony był w programie “Alcohol”. Żeby odzyskać plik z obrazu, musisz uruchomić plik jako napęd w programie Alcohol, lub edytować w takich programach jak Ultra ISO lub Power ISO. Gdy twój obraz pliku będzie widziany przez system jako plik, o który ci chodzi, po prostu skopiuj go do bezpiecznej lokalizacji.

Otwórz plik MDF WinRARem i sobie wypakuj.

Rada podana przez Ford -a nie działa. A ja ten obraz mam zrobiony programem DAEMON TOOLS. Chce zrobic tak aby zobaczyc zawartosc tego obrazu i go wypakowac czy wykleic itp… Prosze o dalesz propozycje.

Skoro masz Daemon Tools to po prostu zamontuj ten obraz jako wirtuany napęd CD - w oknie Mój Komputer pojawi się dodatkowa ikona napędu CD. A dalej to już chyba wiesz co zrobić :).

P.S. Jeżeli plik będący obrazem płyty masz nagrany na fizyczną, prawdziwą płytę CD - przed zamontowaniem lepiej skopiuj go gdzieś na dysk twardy. Montowanie obrazu znajdującego się na CD/DVD może przynieść dość nieoczekiwane rezultaty, w BSODem włącznie jeżeli przypadkiem wysuniesz tackę z tą płytą…

Skopiuj na dysk :arrow: zamontuj obraz w jakimś programie :arrow: włóż do nagrywarki płytę :arrow: uruchom program do nagrywania :arrow: przegraj płytę z virtualnego napędu na pustą płytę w nagrywarce i powinno być ok. :ok:

z tego co pamiętam tro w alkocholu są wirtualne dyski więc wez zamanytuj obraz partycji tak jak mowił goomish i wtedy skopiujesz go i wkleisz zawartośc obrazu gdzie będziesz chciał.

pozdrawiam

W takim razie musisz coś źle robić. WinRAR bez problemu radzi sobie z wypakowywaniem obrazów płyt w różnych formatach z MDF włącznie. Kliknij na pliku PPM -> Otwórz za pomocą -> wyskoczy okienko wybierz WinRAR i kliknij OK. Potem dajesz Wypakuj i wybierasz gdzie chcesz wypakować.

Złączono Posta : 29.04.2007 (Nie) 23:26

PS. Tylko pamiętaj żeby wybrać plik MDF nie MDS (MDS to ten mniejszy, MDF większy).

Ford - jezeli twoja rada działą to najwidoczniej zle cos zrobiłem. Ale dzieki za propozycje.

goomish i Pomógł mi, Twoja rada poskutkowała. Temat uwazam za zamkniety. Zrobiłem wszystko jak chciałem i działa DZIEKI goomish