Obraz płyty z sterownikami do GTX 260

Witam wszystkich,

pilnie poszukuję osoby która będzie na tyle miła i zechciałaby udostępnić mi obraz iso płyty ze sterownikami do karty graficzne Asus’a GTX 260. Niestety moja płytka uległa uszkodzeniu i nie jestem w stanie nic zrobić. Będę wdzięczny za pomoc - to pilne :frowning:

A nie będzie prościej udać się na stronę nVidii i pobrać sterowniki?

Chodzi o to, że rozjeżdża mi się obraz. Instalowałem już sterowniki ze strony nVidi oraz ze strony asusa - chyba z 10 lipca tego roku (nie chce mi się sprawdzać). Pisałem do nich wczoraj. Odpisali że mam spróbować zainstalować stery znajdujące się na płycie. Niestety nie mogę tego uczynić bo nie mam płyty. Ponadto karta była już raz wysyłana na gwarancje ale okazało się że to nie ona szfankowała. Za następne nieuzasadnione wysłanie mogę zapłacić a tego nie chce; dlatego też poszukuję osoby która posiada takową płytę.

A nie łaska ściągnąć sterowniki ze strony nvidii? Toć asus tylko naklejkę dał (no i może coś zmienił) ale stery podstawowe od nvidii będą śmigać…

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Lub jeśli potrzebujesz tak sterów od asus’a to tutaj możesz ściągnąć: http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

Eru, proszę czytaj posty. Napisałem że instalowałem już sterowniki ze strony asusa jak i nvidi. W odpowiedzi na meila dostałem wiadomość, żeby spróbować zainstalować sterowniki znajdujące się na płycie a tej nie mam. Dlatego też szukam osoby posiadającej takową kartę graficzną.

A nie pamiętasz jaka była dokładnie wersja tych sterowników na płycie?

niestety nie pamiętam.

Sorka nie przeczytałem 2 posta :stuck_out_tongue:

Jak ci się obraz rozmywa niby - opisz dokładniej…

wyobraź sobie że cały ekran pokrywa się Tobie w losowo wybranych miejscach pikselami o róźnych kolorach. Coś w rodzaju “telewizyjnego śeniegu”. Problem ten był szczególnie wielki przy sterownikach ze strony asusa, ze strony nVidi pojawiał się dużo żadziej - głównie przy grach i trwa do czasu restartu.

Jeśli masz czym zrobić foto, to daj zdjęcie tego, co dzieje się na monitorze. Zobaczymy o czym piszesz, później pomyślimy jak rozwiązać problem. Opis może wskazywać na uszkodzenie pamięci na karcie, ale spróbuj dać fotkę tego zjawiska.

na dzień dzisiejszy aż do środy jestem pozbawiony aparatu…

Jeszcze takie pytanie: czy testowałeś wszystkie wersje driverów do Twojej karty ze strony Asusua, czy tylko najnowsze (jaki masz system, bo tego nie podałeś, a byłoby to przydatne).

Jeśli masz ochotę i czas, możesz spróbować wygrzać swoją kartę (polecam do tego Furmark) i obserwować, czy ten “szum” zwiększa się wraz z czasem i wzrostem temperatury. Na stronie gdzie można pobrać Furmarka są dwa filmiki przedstawiające objawy przegrzewania (nadmiernego przetaktowania) układu graficznego i pamięci. Czy ten wspomniany przez Ciebie szum wygląda tak, jak na ostatnim z nich?

Na stronie asusa znajdują się tylko te z 13 lipca http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=Fud7UnQuKt2fE4tG&templete=2. System windows 7 Professional x64.

Dodane 24.10.2010 (N) 19:23

Furmark przy dojściu do około 80 stopniu zawiesza kompa - robi się niebieski ekran i reset nie pomaga. Trzeba wyłączyć go na twardo…

Sądzę, że możesz mieć problem natury hardware’owej - możliwe, że Twoja grafika jest uszkodzona, na co wskazują wspomniany przez ciebie szum/zakłócenia (mogące świadczyć o uszkodzeniu pamięci na karcie graficznej), oraz zawieszenie komputera przy wygrzewaniu karty. Dla pewności dobrze byłoby sprawdzić Twoją grafikę w innym komputerze w celu potwierdzenia, że to na pewno ona jest uszkodzona, a nie tak jak podejrzewałeś sterowniki. Jeśli objawy powtórzyły by się na innej konfiguracji programowo-sprzętowej, to pozostaje Ci serwis (jeśli karta jest jeszcze na gwarancji), lub wymiana karty. Jeśli jednak objawy nie będą występować, to musimy kombinować dalej w czym tkwi problem.

No niestety nie mam u kogo i gdzie sprawdzić tej karty. A szukam obrazu płyty bo dostałem od nich email z informacją że zdaża się to i zalecają spróbować z wcześniejszymi sterownikami do tej karty. Do serwisu bez 100% pewności nie chce wysyłać bo zapłacę jak się okaże że wysłałem bez powodu - mogę nawet pismo wrzucić…

Tutaj masz archiwlane udostępnione przez nvidie: http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl spróbuj starszych może będzie OK :stuck_out_tongue:

Pobierz w takim razie starsze sterowniki:

http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl

wypróbuj kilka i sprawdź jak się karta będzie zachowywać

Eru i Marchelmx teraz mi pomogliście. :slight_smile: Może jeszcze nic nie jest stracone :smiley:

sebastianp88 , jeszcze taka jedna rada: zanim zaczniesz kombinować, spróbuj podłączyć monitor innym przewodem sygnałowym i sprawdź czy dalej będzie to samo.

Zmieniłem monitory. Na innym monitorze to samo. Dzisiaj wyskoczył mi blu scren i komunikat po restarcie. Oto on:

Plik dmp odczytałem za pomoca windbg - jego odczyt poniżej:

Będę wdzięczny za potwierdzenie mojej interpretacji - wina sterowników od karty graficznej? Nadmienie że instalowałem już 2 inne sterowniki.