Obraz poza obszarem kineskopu i brak obrazu

Witam. Wczoraj wieczorem stało się coś dziwnego w moim monitorze, a mianowicie obszar obrazu wyświetlanego na kineskopie wyszedł poza monitor, nie było widać tego co jest po bokach. Nawigacja w monitorze umożliwiająca przesuwanie obrazu w lewo na prawo i odwrotnie oraz rozciąganie oraz zwężanie także nie działała. Poniższy schemat demonstruje mój problem.

219c5e87b5123cd1.jpg

Co może być tego przyczyną?

Dziś jednak stało się jeszcze coś innego. Jak uruchomiłem monitor w celu zerknięcia czy dalej jest tak samo on się wyłączył i coś w nim zaczęło pykać oraz dioda sygnalizująca pracę monitora mruga równocześnie z pyknięciami.

Czy ktoś może mi powiedzieć co mogło się stać?

hm próbowałeś wchodzić w tryb awaryjny ?? jeśli dasz rade to w trybie awaryjnym spróbuj pozmieniać rozdzielczość i częstotliwość. przy okazji możesz najnowsze stery do grafiki zainstalować

lukaszzek ale mi monitor się już w ogóle nie uruchamia tylko dioda mruga i coś w nim pyka.

sprawdź czy jest dobrze wpięta karta graficzna, czy jest dobrze dociśnięta do magistrali

Awaria monitora. Oddaj do naprawy.

Podaj nazwe monitora i dane techniczne :slight_smile:

Nazwa monitora : TUV Model JD156H

Dane techniczne :

Rating: 100-240V~ 60/50Hz 1.5A

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 10:36

Rozwiązanie problemu : w monitorze uszkodziła się przetwornica prądu czy jakoś tak się to nazywa. Ogólnie monitor nie jest wart naprawy. I tutaj właśnie tkwi problem :slight_smile:

Pozdrawiam