Obraz się nie wyświetla i komputer się restartuje

(Lejtuch) #1

Witam.

Kilka dni temu komputer zaczął się restartować. Pomyślałem, że to wina, źle położonej pasty termoprzewodzącej, więc zdjąłem radiator z procka, wyczyściłem i nałożyłem nową warstwę pasty. Odkurzyłem także inne podzespoły w tym kartę graficzna, którą wyciągnąłem i wytarłem z kurzu. Po tym wyczyszczeniu komputera zaczęło się dziać to co w temacie. Komputer się niby włącza, ale co chwilę następuje restart, a dioda od monitora ciągle pulsuje, tak jakby komputer nie był podłączony. Kilka miesięcy temu miałem problemy z restartem komputera, ale jakoś same przeszły.

I mam pytanie: czy da się z tym coś zrobić samemu czy lepiej dać kompa do serwisu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Lato_92

(Piosk7) #2

Hmm... Czy komputer nie wydaje jakichś dźwięków? Zwykle przy normalnym uruchamianiu jest taki krótki dźwięk bip! . Zwróć uwagę, czy Twój komputer tak robił, i czy teraz wydaje jakieś dźwięki.

Sprawdź, czy wszystko jest dobrze podłączone w jednostce centralnej, czy wszystkie kable i karty dobrze siedzą i są podłączone. Jeśli tak, to zwaliłbym winę na płytę główną.

A nie podłączałeś ostatnio przypadkiem jakiegoś nowego komponentu? Nie wyposażyłeś komputera w nowy dysk twardy lub kartę graficzną albo co innego wewnątrz?