Obraz systemu


(radiator) #1

mam kilka kompów w jednym pomieszczeniu jest ich ok 10. kazdy kompa ma inna plyte glowna, procki sa rozne podobnie jak i ramy. czy jak zainstaluje calego Wxp czy W2000 na jednym wraz z aplikacjami czy uda sie zrobic obraz (ghost, drive image 7) tak aby na kazdym kompie mozna bylo go zainstalowac i aby ten system na kazdym kompie o roznej komfiguracji sprzetowej sie odpali i normalnie chodzil??


(fiesta) #2

Jeżeli płyty są oparte na tym samym chipsecie i procki z jednej rodzinki tzn AMD bądź Intela) nie powino być z tym większych problemów (ewentualnie późniejsza podmiana sterowników). W innym przypadku cała instalacja systemu z obrazu może zakonczyć sie niepowodzeniem.


(pysiu) #3

to juz lepiej zrobic obrazy kazdego kompa z osobna pużniej instalka to tylko 5 minutek ,skopiowanie obrazu i gotowe :slight_smile:


(fiesta) #4

Pysiu exactly. Tylko najprawdopodobniej radiatorowi chodzi o zaszczędnie długiego czasu potrzebnego na stworzenie obrazów 10 partycji systemowych bądź o zaoszczędzenie kosztów nosników na których obrazy te mają być stworzone (obraz dysku z windą 98SE Officem Corelem Nortonem i pozostałymi duperelami stworzony za pomocą drive image zajmuje 6 płyt cd w wypadku windy XP bądź 2k będzie ich jeszcze więcej) Przemnożyć to przez 10 (10 stanowisk komputerowych) to już wydatek rzędu 100 zł. Zakup dodtkowego HDD też spory wydatek. Chyba że ma na tyle pojemne twardziele we wszystkich kompach że moze sobie pozwolić na stworzenie obrazów na innych partycjach dysków lokalnych bądź na serwerze jeżeli kompy pracują w sieci.


(Nlukasn) #5

A przypadkiem program Norton Ghost nie oferuje możliwości "kompresji" (czyli opcja fast). U mnie tak zrobiony obraz partycji z Win Xp (prawie czysty) zajmuje ok 700MB


(radiator) #6

chodzi o to ze na jednym kompie mam kieszen i moge wyjac tego twardziela i podpiac pod pozodtale. czyli do kazdego kompa podchodze i instaluje obraz z xpekiem tylko nie wime czy warto probowac bo wiekszosc mowi ze raczej sie nie uda

o nosnikach nie mysle bo to zadne ulatwienie


(Vojtz) #7

Na każdym kompie zrób "Ghostem" kopie systemowej. Ghost oferuje kompresje plików więc nawet "pełen" system który zajmuje np. 3 GB po kompresji ma ok. 1.7 GB. I problem z kompatybilnością ci odpada ponieważ na każbym kompie będziesz miał indywidualną kopię danego systemu. Możesz też zgromadzić wszystkie kopie na jednej "szufladzie" ponumerowane w/g komputerów, lub zrobić kopie na płytach DVD. ( 1 szt.)

Radziłbym ci zrobić na każdym kompie kopie "Ghostem" na drugiej partycji.