Obraz w telewizorze panoramicznym


(Mixxers) #1

Witam,

noszę się z zamiarem zakupu telewizora, i w zwiazku z tym mam pytania:

  1. tv ma słuzyc do ogladania glownie kablowki + dvd - jak na panoramicznym ekranie bedzie wygladać obraz? czy jest jakaś opcja do ‘nie ucinania głów’ w tv panoramicznych? Bo np. wiadomości na thompsonie panoramicznym wyglądały żenująco. Macie może jakieś linki z porównaniem jak będzie wyglądac obraz na tv 4:3 i 16:9?

Próby znalezienia odpowiedzi były niezbyt owocne, jeśli macie jakieś osobiste dośwadczenia - co zakupić bedę wdzięczny. Jak to jest właściwie z tym obrazem?

TV panoramiczne sa bardzo popularne, a mnie zastanawia - jak się one mają do formatu wyświetlanego obrazu - przecież tv publiczna nie nadaje programów w formacie panoramy? Czy obraz jest ucięty z gówy i dołu? Czy może każdy tel. oferuje jakieś ustawienia którymi mozna to regulowac?

  1. telewizory jakie sa rozważane:

panorama: http://www.telewizory.k8.pl/jvc_av_32_x_5.php (jakby moje przypuszczenia nie były błędne - to czy bedzie on ok?)

4:3 - http://www.telewizory.k8.pl/thomson_29_dc_850.php lub http://www.telewizory.k8.pl/panasonic_tx_29_px_15_p.php

Który warto brac?


(Dod) #2

Posiadam w domku Thomsona 32" Panorame i mozna ustawić poprostu jaki format się chce 4:3, automat, 16:9 i standard. Przy 16:9 manualu ucina troche głowy, ale przy dopasowaniu filmu (16:9, automat) to już nie ucina i można oglądać :slight_smile: Jednak znacznie lepiej się ogląda takie kinówki (czarne paski na górze i dole :P) na takich TV ustawiasz 16:9 i masz o wiele większy obraz :slight_smile: